Otec a přítelkyně dají za Ratha celkem milion, když bude kauce

15. 8. 2012 21:07

Za propuštění Davida Ratha z vazební věznice nabízí jeho přítelkyně Renata Horká a otec Ratmír Rath dohromady milion korun. Zda ale bude politikovi umožněno být propuštěn na kauci, rozhodne soud v pondělí.

Otec a přítelkyně dají za Ratha celkem milion, když bude kauce
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath
reklama

Pokud v pondělí okresní soud povolí, aby byl David Rath propuštěn z vazby na kauci, podle jeho obhájců by se mohla pohybovat kolem jednoho milionu korun. Po půl milionech by zaplatili jeho přítelkyně Renata Horká a otec Ratmír Rath.

Sám bývalý středočeský hejtman si kauci nezaplatí. "Klient kauci nabídnout nemůže, protože má obestavený majetek," uvedl pro ČT jeho advokát Roman Jelínek. Pokud soud kauci povolí, měl by přihlížet k finančním možnostem složitelů. Rathův otec má příjmy ze soukromé praxe. Ve prospěch Horké mluví fakt, že chce svému synovi umožnit, aby se vídal s otcem.

Rathův advokát je optimistický i z dalšího důvodu. Vypršela totiž tříměsíční lhůta pro jeden z důvodů vazebného zadržování, a to ovlivňování svědků. Před nedávnem ale odvolávací soud došel k závěru, že Rath by mohl pokračovat v trestné činnosti nebo že by utekl.

Za bývalého hejtmana se zaručilo už více než třicet lidí. Mezi nimi jsou podle Aktuálně.cz například poslanec Jiří Šlégr, senátor Vladimír Dryml nebo osobní tajemník kardinála Dominika Duky Milan Norbert Badal.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Krvavá Madlenko, ty jsi jen prachsprostá zlodějka!“ „Český národ nikdy Kosovo neuzná“. Připomínka „dne uloupení“ byla ještě bouřlivější, než jindy

22:17 „Krvavá Madlenko, ty jsi jen prachsprostá zlodějka!“ „Český národ nikdy Kosovo neuzná“. Připomínka „dne uloupení“ byla ještě bouřlivější, než jindy

REPORTÁŽ „Prachsprostá zlodějko Albrightová, všechno to vrátíš!“ I to znělo v pondělí večer Václavsk…