Otevřená hospoda – důvod k obavám. Bartošek našel nespravedlnost

28.05.2021 15:25

Vláda Andreje Babiše? Je tu další chaotické rozhodnutí. Obávám se, co může přijít. Dominik Feri? Je mi to líto, ale... Předseda lidoveckého poslaneckého klubu Jan Bartošek od plic promluvil v rozhovoru pro SeznamZprávy. A vyjádřil obavu nad tím, jak se otevřou hospody a restaurace. Vadí mu, že něco se naopak neotevře.

Otevřená hospoda – důvod k obavám. Bartošek našel nespravedlnost
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Jan Bartošek, místopředseda KDU-ČSL pro sociální politiku

Anketa

Myslíte, že se Dominik Feri ještě vrátí do politiky?

5%
71%
hlasovalo: 14612 lidí
Předseda lidoveckého poslaneckého klubu Jan Bartošek v rozhovoru s Marií Bastlovou pro server Seznam Zprávy konstatoval, že se vláda nepoučila a při rozvolňováni koronavirových restrikcí znovu postupuje chaoticky.

„Z pohledu běžného života je jasné, že se všichni těšíme, až se všechno rozvolní. Ale vláda to opět udělala překotně, nesystematicky a zmatečně. A nedodržela podmínky pro rozvolňování. Navíc zase nespravedlivě nadržuje hospodám oproti kultuře, kde jsou opatření mnohem přísnější. A samozřejmě se obávám, co toto chaotické opatření udělá s epidemií,“ prohlásil Bartošek.

Tento chaos otevírá podle lidoveckého poslance prostor pro podávání žalob na stávající vládu, resp. na český stát. Pokud by byl členem vlády on, snažil by se s podnikateli jednat a dosáhnout mimosoudní dohody s těmi, komu kabinet znemožnil podnikat v rozporu se zákonem.  

Poté pronesl pár slov k případu odcházejícího poslance TOP 09 Dominika Feriho, který kvůli obviněním z nevhodného chování k ženám a dokonce ze znásilnění přerušil své členství ve straně a oznámil, že své jméno očistí u soudu. Za nevhodné chování k ženám se již omluvil, ale že by se dopustil znásilnění, rázně odmítl. Informace řeší policie.  

Co na kauzu říká Jan Bartošek?

„Soucítím se všemi oběťmi jakéhokoli sexuálního ataku. Samozřejmě mi je líto, že se tato obvinění týkají Dominika Feriho z TOP 09, ale je nutné, aby nebyl v politice, dokud se to řádně nevyšetří. Že odstoupil, považuji za standardní proces. Dál už budu čekat, jak se to vyšetří. Je jen smutné, že politická kultura v jiných stranách není taková, aby politici odstupovali při zásadních podezřeních,“ uvedl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Smutné: S Minářem šla proti Babišovi, teď ji vlastní „chtějí upálit“. Bude zle

14:44 Smutné: S Minářem šla proti Babišovi, teď ji vlastní „chtějí upálit“. Bude zle

Bývalá koloniálnice Jana Filipová se rozhádala se svými přáteli, se kterými dřív chodívala na demons…