Ovčáček varuje před pučem proti prezidentovi. Mediální operace míří na obránce suverenity

07.10.2021 17:34 | Ze sítí

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček se na svém twitterovém účtu velmi rozhorlil. A to kvůli spekulacím médií ohledně zdravotního stavu prezidenta Miloše Zemana. Podle něj jde o největší útok na demokratický pořádek od února 1948," rozjel se Ovčáček.

Ovčáček varuje před pučem proti prezidentovi. Mediální operace míří na obránce suverenity
Foto: Screen: Facebook TV Prima
Popisek: Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček v pořadu Názory bez cenzury internetové televize Prima.

"Cíl dezinformací o prezidentu republiky je průhledný.  Určité politické síly touží na základě lživých tvrzení po volbách zbavit prezidenta republiky pravomocí a ustavit protinárodní vládu. To vše za aktivní pomoci řady novinářů. Je to fakticky pokus o protidemokratický puč," píše Ovčáček v jednom ze svých tweetů, který dnes sdílel znovu.

Připomeňme si realitu, co je cílem zpravodajsko-politicko-mediální operace. Je to největší útok na demokratický pořádek od února 1948. Kdyby tehdy KSČ měla tu možnost, postupovala by stejně vůči dr. Edvardu Benešovi. https://t.co/auL8pSvBsO

— Jiří Ovčáček (@PREZIDENTmluvci) October 7, 2021

"Připomeňme si realitu, co je cílem zpravodajsko-politicko-mediální operace. Je to největší útok na demokratický pořádek od února 1948. Kdyby tehdy KSČ měla tu možnost, postupovala by stejně vůči dr. Edvardu Benešovi," uvedl. 

Dnes pak jen informoval o tom, že návštěva profesora Miroslava Zavorala u prezidenta v Lánech je plánována. "Tedy žádná senzace se nekoná, milí novináři. Buďte v klidu," napsal Ovčáček.

Návštěva prof. Miroslava Zavorala u pana prezidenta v Lánech je plánována.

Tedy žádná senzace se nekoná, milí novináři. Buďte v klidu.

— Jiří Ovčáček (@PREZIDENTmluvci) October 7, 2021

Svůj názor napsal také k nadcházejícím sněmovním volbám. "Jistě není náhodné, že politici ve střední Evropě, kteří hájí národní zájmy, jsou cílem neutuchajících útoků. Volby jsou proto nesmírně důležité. Můžeme říci ano obraně suverenity," vyjádřil se.

Jistě není náhodné, že politici ve střední Evropě, kteří hájí národní zájmy, jsou cílem neutuchajících útoků.

Volby jsou proto nesmírně důležité.

Můžeme říci ano obraně suverenity.

— Jiří Ovčáček (@PREZIDENTmluvci) October 7, 2021

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Zemanův zdravotní stav je v posledních dnech v centru pozornosti kvůli spekulacím o jeho zhoršení. Pražský hrad odmítl tvrzení, že je Zeman ve vážném stavu. V Lánech se podle zástupců Kanceláře prezidenta republiky připravuje na povolební vývoj a na udělování státních vyznamenání 28. října.

Spekulace o prezidentově zdravotním stavu Pražský hrad označil za dezinformace a lži. Deník N a Český rozhlas-Radiožurnál ve středu s odvoláním na sedm důvěryhodných zdrojů uvedly, že Zeman trpí ascitem, tedy hromaděním vody v břiše kvůli problémům s játry. Zdravotní problémy prezidenta s jaterními potížemi spojil i bývalý prezident Václav Klaus. Kancléř Vratislav Mynář ve středu ČTK řekl, že hospitalizace prezidenta není v plánu. Zeman podle něj v pátek odvolí. V neděli pak vystoupí s povolebním hodnocením v diskusním pořadu CNN Prima News.

Hrad se ve středu ohradil proti vyjádření bývalé ministryně pro lidská práva a psychiatričky Džamily Stehlíkové, podle které Zemanovy zdravotní problémy souvisí s alkoholickou jaterní cirhózou. Zeman ji chce zažalovat a se stížností se chce obrátit také na Českou lékařskou komoru. Stehlíková v reakci vyzvala Pražský hrad, aby vystoupilo lékařské koncilium, které zveřejní informace o zdravotním stavu prezidenta.

Zeman v září strávil osm nocí v Ústřední vojenské nemocnici. Pražský hrad zprvu důvody hospitalizace nekomentoval, později označil prezidentův pobyt v nemocnici za rekondiční. Mluvčí Hradu sdělil, že lékaři prezidenta v prvních dnech podrobili několika vyšetřením, že nenalezli život ohrožující problémy a že zjistili, že trpí mírným vyčerpáním a dehydratací. Proto dostával infuze. Bezprostředně po propuštění pokračoval Zeman ve svém pracovním programu v Lánech.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To vy zbrojíte. Kreml zveřejnil, co Putin řekl Bidenovi. Čtěte celé

12:32 To vy zbrojíte. Kreml zveřejnil, co Putin řekl Bidenovi. Čtěte celé

Putin zdůraznil, že není namístě přenášet odpovědnost na Rusko, protože je to právě NATO, kdo podnik…