Jeden z hlavních finančních sponzorů prezidentské kampaně Hillary Clintonové George Soros není aktivní pouze na půdě Spojených států. Ze zveřejněných dokumentů plyne, že skrze své nevládní organizace ovlivňuje politickou scénu po celém světě, včetně voleb v evropských zemích.
Organizace DC leaks zveřejnila přes 2500 smluv, excelových tabulek a mediálních plánů mapujících aktivity mnoha Sorosových organizací, zejména Open Society Foundations, skrze které finanční magnát ovládá zahraniční vlády a finanční instituce. Zřejmě nejvíce znepokojující zjištění je spojeno se Sorosovou finanční podporou bývalé ministryně zahraničí Spojených států Hillary Clintonové.
Světoznámý investor doposud prezidentské kampani Hillary Clintonové a některým dalším demokratům věnoval přes 25 milionů dolarů. Do listopadových voleb se dá ovšem očekávat, že se toto číslo podstatně navýší.
Soros dále poskytl finanční prostředky nevládní organizaci Media Matters, která byla založena Davidem Brockem v úmyslu zastavit šíření „konzervativní dezinformace“ v amerických médiích. David Brock je již dlouholetým blízkým spolupracovníkem Hillary Clintonové, které pomáhá například s šířením pro-clintonovské ideologie na americkém internetu.
Některé ze zveřejněných dokumentů dále poukazují na to, že Soros bohatě přispívá think-tanku Center for American Progress, který založil jeden z manažerů prezidentské kampaně Clintonové John Podesta. Stejná organizace stojí i za pro-clintonovským online médiem ThinkProgress.com.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
demokraté , Evropa , Ukrajina , USA , volby , Hillary Clintonová , George Soros , DC Leaks
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: fib
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

22:25 „Doufám, že to budete taky sdílet.“ Otevřená rvačka o Fialu je tu
Předvolební debata mezi zastánci a kritiky vlády se přiostřuje – každý tábor čte volební průzkumy po…
- 18:03 Zaplaťte miliony a můžete „bydlet“. Šokující vývoj v ČR
- 12:40 A do mě se může? Zlá připomínka v kauze Turek a Rychlíková
- 11:15 Hrušínský: Kdo nechce Uršulu, hlasoval pro rozvrat EU
- 8:00 Každou šestou výplatu dáte NATO. Brutální čísla ze Slovinska
- 20:00 Milion chvilek v akci. Korespondenční volba. Tohle chystají na podzim