Ožral se Navalnyj v letadle? V ČT zavládl smutek, vtipkuje Pavel Černocký

23.08.2020 10:29

Nejvýznamnější ruský opoziční politik a aktivista Alexej Navalnyj byl převezen do Německa. Jeho spolupracovníci se obávají, že byl otráven. Jed měl být podle jeho spolupracovníků přimíchán do čaje, který Navalnyj vypil před odletem ze sibiřského Tomsku. Hudebník, diskžokej a hudební publicista Pavel Černocký nabídl trochu jiné vysvětlení. V ČT z něj prý budou moc smutní.

Ožral se Navalnyj v letadle? V ČT zavládl smutek, vtipkuje Pavel Černocký
Foto: archív Vaše Věc
Popisek: Alexej Navalnyj

Alexej Navalnyj, nejvýznamnější ruský opoziční politik a aktivista, který se snaží rozkrývat možné korupční toky peněz v okolí prezidenta Putina, skončil v nemocnici v sibiřském Omsku poté, co se mu udělalo zle. Upadl do kómatu. Podle jeho spolupracovníků byl otráven.

Německá kancléřka Angela Merkelová se nabídla, že se v Německu o Navalného postarají, ale lékaři ze Sibiře jeho převoz zbrzdili. Spolupracovníci Navalného tvrdí, že tak činili na příkaz vyšších míst z okolí Kremlu. Prezident Putin ale odmítl, že by měl s možnou otravou Navalného a se zdržením opozičního politika z Ruska cokoli společného.

Teď už je Navalnyj v nemocnici v Berlíně a Jaka Bizilj, kolega Navalného, který se podílel na jeho převozu, má o život opozičního politika velké obavy. „Jeho zdravotní stav nás velmi znepokojuje,“ sdělil Bizilj novinářům v Berlíně. Českým čtenářům jeho slova přinesla ČTK.

Kira Jarmyšová, mluvčí Alexeje Navalného, na sociální síti Twiter poděkovala za to, že se převoz jejího šéfa do Německa nakonec podařil.

Ruský list Kommersant, který jinak nepatří k nekritickým fanouškům Kremlu, přinesl informaci, že analýza Navalného moči odhalila alkohol a kofein, nikoli ale barbituráty, strychnin, či jedy způsobující křeče. Navalného mluvčí ale popřela, že by pil alkohol.

Hudebního publicistu Pavla Černockého tato informace přivedla k poznámce na sociální síti, že kritik Kremlu nemusel být otráven. „V ČT zavládl smutek... ono to zatím vypadá, že se ten Navalnyj prostě v letadle ožral,“ napsal Černocký. A přidal smajlíka.

Černocký o Navalném

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

autor: mp

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Pojďte vyhnat babičku, co prodává ozdoby!” Pořádá vánoční trhy. Má to vymyšlené

15:41 „Pojďte vyhnat babičku, co prodává ozdoby!” Pořádá vánoční trhy. Má to vymyšlené

Vánoční trhy bez podmínek navzdory vládnímu zákazu a proti diskriminaci malých podnikatelů. Jiří Jan…