Jan Schneider v rozhovoru v pořadu Aby bylo jasno komentoval nízké důchody disidentů, o které se podle něj Fialova vláda měla postarat a neučinila tak. „Pokládám to za velmi velký a významný doklad pokryteckého charakteru této vlády. Protože oni se přihlásili k Chartě 77, ale skutek utek. Tihle lidé nemohli vykonávat odpovídající profese, někteří nemohli vykonávat téměř žádné profese a radši emigrovali. Takže to je hanba a mluví to o historickém a morálním bezvědomí této vlády,“ uvedl Schneider.
Ten podporuje disidenta Jiřího Gruntoráda, který drží hladovku za odvolání Mariana Jurečky. Ten totiž v případě Soukupa nevyhověl žádosti o zmírnění tvrdosti zákona, proto Gruntorád požaduje jeho odchod.
„Doufám, že se svojí kritikou uspějí. Toto už je taková facka vládě, že z toho snad nemůžou vybruslit. Velice je v tomto podporuji a budu se snažit rozšiřovat povědomí lidí o tomto hanebném stavu a jsem rád, že se o tom mluví, dokonce i v mainstreamových médiích,“ pokračoval Schneider.
Gruntorádova hladovka se týká zejména důchodu disidenta Karla Soukupa, který emigroval a do Čech se vrátil v roce 2019. Byl mu vyměřen důchod kolem dvou tisíc korun. Podle vládních představitelů by mu měl chodit důchod z Austrálie, kde třicet let pracoval.
„S tím v zásadě souhlasím, ale to je věc Ministerstva práce a sociálních věcí, které toto mělo už dávno řešit v rámci svého zahraničního oddělení. K této situaci vůbec nemělo dojít, od toho je stát, aby tomu člověku pomohli a vyřešili to, aby Austrálie ty peníze platila. Já doufám, že ministr Jurečka už podal žádost svým úředníkům, aby celou záležitost prověřili, prostudovali a s tou Austrálií neprodleně navázali kontakt a také aby vyhověli Soukupově žádosti o zmírnění tvrdosti zákona,“ prohlásil signatář Charty 77.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Jakub Makarovič
Vy pořád řešíte jen nějakou regulaci obsahu na internetu
Ale řešíte problém i z opačného úhlu, kdy se nejen z internetu vytrácí svoboda slova a názoru? Mě přijde, že se dnes už nahlas nesmí říci, co si opravdu myslíte. Nemyslím nezákonné věci, ale prostě svůj názor, který třeba zrovna vaše vláda nebo většinová společnost neuznává. To ale pak přeci není žá...
Uživateli nejlépe hodnocený komentář
| 10 | 0
Další články z rubriky

19:31 Trump se naštval na Putina: Hezky mluví a pak všechny bombarduje
Americký prezident Donald Trump v neděli prohlásil, že pošle na Ukrajinu rakety protivzdušné obrany …
- 13:13 Pospíšilovi to ujelo. „Vyzradil tajnou taktiku SPOLU“
- 15:00 Ruské ztráty? Analytik nastřílel díry. Vážné
- 8:20 Prasklo to. Válkovi se léto změní v noční můru
- 18:00 „Jedete v dozimetru, bitcoinu, kampeličce“. Jiří Pospíšil neposlouchal rád
- 16:05 Ceny se tu blíží Západu, životní úroveň mnohem méně, rozebírá ekonom