Palata popisuje události dvě hodiny před útokem USA v Sýrii

08.04.2017 11:37 | Zprávy

Rusko bylo před americkým útokem na syrskou leteckou základnu varováno asi dvě hodiny předem. V dnešní Mladé frontě Dnes o tom píše Luboš Palata.

Palata popisuje události dvě hodiny před útokem USA v Sýrii
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Ruská vlajka

Bylo asi půl třetí ráno moskevského času, když někomu z lidí v Kremlu, kteří mají na starosti domluvenou koordinaci vojenských akcí Ruska a USA v Sýrii, zazvonil mobil. Americký protějšek mu sdělil varování, že za dvě hodiny odpálí Spojené státy rakety z lodí ve Středozemním moři na syrskou leteckou základnu v Homsu. Z ní v úterý startovala letadla, která podle Západu a syrských povstalců zaútočila chemickými zbraněmi na syrské město Chán Šajchún, píše Palata.

„Ano, tato informace nám byla předána prostřednictvím k tomu určeného kanálu,“ přiznal včera podle Palaty mluvčí prezidenta Vladimira Putina Dmitrij Peskov. Tím, že by zavolal samotnému ruskému prezidentovi, se však americký prezident Donald Trump neobtěžoval. „Osobně Putinovi nikdo nevolal,“ dodal mluvčí Kremlu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vam

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Budete kandidovat na předsedu strany?

Nebo máte nějakého jiného favorita? Podle mě strana moc na výběr nemá. Jestli většina lidí zná tak pět členů strany, tak je to hodně. Mě napadáte jen vy. Hlavně ne Válek nebo Jakob.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoufalý výsadek. Ukrajina už nemůže, ukázalo se u Pokrovsku

10:31 Zoufalý výsadek. Ukrajina už nemůže, ukázalo se u Pokrovsku

Asi nejúplnější obklíčení, jaké se Rusům podařilo ve válce na Ukrajině dosáhnout, komentuje analytik…