Pamatujete na slavnou debatu Tvarůžkové s Vyvadilem o Ukrajině? Měl jsem tehdy naprostou pravdu, dokazuje dnes advokát

08.12.2017 15:14

Advokát Jiří Vyvadil, jenž si dnes povšiml zprávy o dramatu v Kyjevě, kdy aktivisté před několika dny blokovali vstup do budovy televize, neboť je proruská, si vzpomněl na svá tři roky stará slova. Zprávu o Kyjevě přinesl server EuroZprávy.cz.

Pamatujete na slavnou debatu Tvarůžkové s Vyvadilem o Ukrajině? Měl jsem tehdy naprostou pravdu, dokazuje dnes advokát
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Vyvadil
reklama

„Už před třemi roky jsem v rozhovoru s Tvarůžkovou tvrdil, že tzv. vítězové Majdanu budou zlikvidováni novým Majdanem. A to je v pořádku,“ poznamenal k aktuální novince Vyvadil. 

Protestující podle všeho v Kyjevě nyní požadovali změnu proruského směru ve vysílání televize na proukrajinský. Zároveň chtěli omluvu po majiteli a ukrajinském poslanci Jevhenu Murajevovi, aby se omluvil za své vyjádření o revolučních událostech v Kyjevě v roce 2014, jež označil za státní převrat. Majdan tehdy skončil pádem ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče. 

Původní text ZDE.

O tehdejším vystoupení advokáta a zakladatele spolku Přátelé Ruska v České republice Jiřího Vyvadila s moderátorkou Zuzanou Tvarůžkovou jsme psali i my ZDE

V rozhovoru tehdy Vyvadil několikrát opakoval, že dnes tolik sledovaná Ukrajina skončí v katastrofě, v občanské válce a v krveprolití. A za vše podle něj může Západ.

„Dopadne to katastroficky. Ukrajina se rozdělí, bude tam občanská válka, poteče krev,“ začal tehdy Vyvadil svůj monolog, když se jej redaktorka Zuzana Tvarůžková zeptala, jak to podle něj dopadne. Podle něj je země plná povstalců. „Jsou tu povstalci z řad junty v Kyjevě, povstalci na východě země, a celé se to utopí ve zmatcích a v krvi,“ byl si jist.

Tvarůžková vs. Vyvadil. Připomeňte si slavno debatu

„Na Ukrajině neplatí žádná pravidla, protože byla rozbita Majdanem. Nepochybně se Ukrajina rozpadne, bude to krvavé, bude to řež a způsobil to Západ,“ zopakoval pak ještě Vyvadil.

Po chvilce handrkování nad dalším dotazem, který advokát přerušil znechucenou poznámkou „vy tam patrně máte nějaký napsaný scénář“, se Vyvadil ohradil proti způsobu, jakým je o ukrajinské krizi informováno v českých médiích. „Způsob argumentace vás novinářů způsobuje, že dnes sedmdesát procent obyvatel nevěří České televizi,“ vypálil na redaktorku.

Pak pokračoval ve výkladu dění na Ukrajině. „Majdanu se chopil Pravý sektor, polofašistické skupiny, a byl to násilný převrat,“ vysvětloval a doplnil, že to všechno způsobil Západ. „Vždyť tam od prvního okamžiku byli ministři zahraničí západních zemí, kteří stáli v čele průvodu na Majdanu,“ připomněl.

Na překvapený dotaz novinářky, zda podle něj Američané tuto krvavou akci plánovali, zazněla odpověď: „Vždyť už během olympiády v Soči Američané poslali do Černého moře své lodě. A mimoto to celé platili.“

Západ, zejména Evropa, podle bývalého senátora vyvolal tento konflikt. „A teď se na něj nešťastně dívá a nemá sílu jej zastavit,“ shrnul. Západ je podle něj poražen už teď. „Rusko dostalo to, co chtělo, tedy Krym, a teď řekne, vezměte si tu rozvrácenou Ukrajinu vy,“ objasnil podstatu porážky.

Debata tehdy vzbudila značný veřejný zájem. Komentoval ji, po svém,  například i Jan Rejžek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nátlak z žumpy ČT. Xaverovi bouchly saze a vyhlásil válku

8:08 Nátlak z žumpy ČT. Xaverovi bouchly saze a vyhlásil válku

V dřívějších rozhovorech a vyjádřeních radní ČT Luboš Xaver Veselý říkal, že na odvolání generálního…