Pane Junckere, běžte do prdele. Obdobné věci padly z úst lidí, od kterých to nebylo zvykem

28.11.2016 8:05

Slova předsedy Evropské komise Jeana-Claudea Junckera ke smrti kubánského vůdce Fidela Castra rozlítila například na serveru Reflex.cz Jiřího X. Doležala. „Se smrtí Fidela Castra svět ztrácí muže, který byl pro mnoho lidí hrdinou,“ uvedl Juncker. A co spustil svými slovy za lavinu?

Pane Junckere, běžte do prdele. Obdobné věci padly z úst lidí, od kterých to nebylo zvykem
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Juncker
reklama

„Naprosto neslýchaným způsobem zareagoval na smrt Fidela Castra Jean-Claude Juncker, prezident Evropské komise. Upřímně doufám, že stejným způsobem zareaguje na výročí úmrtí Josefa Stalina a Adolfa Hitlera,“ poznamenal ironicky Jiří X. Doležal. Podle jeho slov tak neomarxisté z EU zcela ztrácejí soudnost a přestávají mít nárok na předponu neo. 

„Jejich projevy a výroky už začínají být zcela otevřeně marxistické, ultralevicové, extremistické v té nejhorší podobě otevřené podpory levicových tyranií a diktatur,“ dodal.

Původní text ZDE.

Slova Junckera by podle slov Jiřího X. Doležala měla buď stačit na jeho odvolání či na vystoupení Česka z Evropské unie. „Chválit či pozitivně hodnotit mrtvé diktátory proto, že byli pro mnoho lidí hrdinou, je naprosto scestné, nesmyslné a nemorální. Adekvátní odpověď na úmrtí Fidela je věta: ‚Škoda, že ten diktátor unikl soudu a zemřel nepotrestán!‘ Ne žvýkat, že byl pro mnoho lidí hrdinou,“ poznamenal Doležal.

Anketa

Vadí vám Babišovo EET?

31%
69%
hlasovalo: 12472 lidí

Zároveň Junckera upozornil, že pro obrovské množství lidí byl, a dosud je, hrdinou Josef Stalin, jeden z nejkrvavějších vrahů lidských dějin. „A v Německu byl svého času nesmírně populární jistý Adolf Hitler, pokud to jméno ještě pamatujete. Stalina i Hitlera upřímně milovaly davy. To z nich však nedělá ani o chlup menší zločince, než skutečně byli. Stejně tak ani z Fidela Castra se po jeho smrti nestává ‚někdo, kdo byl pro mnoho lidí hrdinou‘, ale někdo, kdo smrtí unikl pozemské spravedlnosti za životy, které stál jeho komunistický režim. Pokud se Fidelovy myšlenky panu Junckerovi líbí, nechť se vystěhuje do Severní Koreje, tam si je může užívat v praxi,“ uzavřel. Na Twitteru pak dodal: „Pane Junckere, běžte s tím Fidelem do háje! Případně do prdele.“

„Hypotetická situace: Polovina EU si myslí, že jsem idiot. Co udělám abych to změnil? Hm – napíšu tohle o diktátorovi. Juncker zařadil další rychlostní stupeň!“ poznamenal k Junckerovým slovům teplický radní za TOP 09 Dominik Feri. 

A za vedení Evropské komise se ve svém příspěvku styděl dokonce i zástupce ředitele think-tanku Evropské hodnoty Jakuba Janda. „Šéf Komise Juncker označil Castra za ‚pro mnohé hrdinu‘, pro Federicu Mogherini byl ‚historickou postavou‘ a ‚odhodlaným mužem‘. Lenin a další komunističtí vrazi a diktátoři by to označení jistě splnili, ale ne z úst představitelů institucí hájících lidská práva. Castro má za sebou přes devět tisíc mrtvých, desetitisíce tyranizovaných,“ řekl Janda. Takhle se podle něj o rudých diktátorech vyjadřují bolševičtí soudruzi, ne lídři demokratických institucí, co sebevědomě hájí lidská práva.

Slov Junckera si všiml i Ondřej Neff na serveru NeviditelnýPes.cz. „Za pozornost stojí funerální kvílení špiček Unie, konkrétně Junckera a Mogheriniové. Tato takzvaná ministryně zahraničí ujistila Kubu, že Unie bude vůči ní pokračovat ve své angažovanosti. Tomu lze věřit, stejně jako tomu, že bude pokračovat ve své podpoře genocidním tendencím ze strany muslimského fanatismu vůči Izraeli,“ podotkl Neff. 

Původní text ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

19:25 To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

Moderátor Luboš Xaver Veselý na svém Facebooku sdílel videa s názory na jeho zvolení do Rady České t…