Pane Macrone, my padesát let vzdorovali Moskvě. Jste pan Nikdo, vás se fakt nelekneme, vzkazuje Ondřej Neff

23.06.2017 12:34

Západ už není, co býval, píše publicista Ondřej Neff v komentáři uveřejněném na serveru Neviditelný pes. Před rokem 1989 jsme podle spisovatele k Západu vzhlíželi, protože se choval rozumně a ctil svobodu, zatímco Východ byl zvyklý na to, že se z Kremlu dozvídal jedinou správnou pravdu. Za poslední čtvrtstoletí se ale něco změnilo. Změnilo se to, že si Západ sám dováží migranty, nutí k tomu i Česko a tvrdí, že je to tak správné.

Pane Macrone, my padesát let vzdorovali Moskvě. Jste pan Nikdo, vás se fakt nelekneme, vzkazuje Ondřej Neff
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka EU

Z Francie a z Německa teď posloucháme, že je Česká republika špatná, když nechce přijímat „uprchlíky“ na základě předem dohodnutého systému kvót. Jsme ti šatní, protože nedodržujeme dohody. Jenže, podle Neffa, jde o dohodu, u které je od počátku jasné, že nebude fungovat. Zdá se, že to ví celá EU, protože většina států sice verbálně systém přerozdělování migrantů podporuje, ale v praxi ho neplní. Je to dobře vidět na Slovensku, které na jedné straně systém kvót zažalovalo, ale formálně se mu tak úplně nebrání.

Český ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) jasně řekl, že Česko už do voleb žádného uprchlíka nepřijme. Prozatím jsme jim přijali 12; pokud by systém kvót fungoval, měli bychom přijmout více než 2500 migrantů.

Celý článek naleznete zde

„Za situace, kdy se Frontex stal agenturou pašeráckých organizací transportujících zákazníky z třetího světa k podpůrným zdrojům Západu, odmítáme připustit tezi, že takzvané kvóty jsou řešení. Nejsou. Je to jen alibi aktuálního vedení Unie. Věcně jde o prkotinu. Dvanáct uprchlíků nebo dvanáct set nebo dvanáct tisíc, to pro Českou republiku není technicky, tedy ekonomicky a organizačně, žádný problém. Jde o zásadní problém politický. Jsme do krajnosti alergičtí na to, aby nám někdo silově vnucoval ideologické nesmysly, očividně jdoucí proti zdravému rozumu,“ píše Neff.

Brusel se prý zkrátka posouvá do pozice, v jaké před pár lety byl Kreml. Došlo to tak daleko, že Velká Británie už raději EU opouští a francouzský prezident Emmanuel Macron se teď asi snaží o totéž se zeměmi Visegrádské čtyřky.

"Může si pan Macron, pan Nikdo, kde se vzal tu se vzal, včera o něm nikdo nevěděl, reálně myslet, že se před ním roztřese evropský blok zocelený půlstoletou zkušeností s diktaturou Ruska?," ptá se na závěr zkušený novinář.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dvojjazyčné politické školení po osmdesáti letech. Martin Koller primátoru Hřibovi poradil, co má s celou „havlérkou“ spáchat nyní

20:46 Dvojjazyčné politické školení po osmdesáti letech. Martin Koller primátoru Hřibovi poradil, co má s celou „havlérkou“ spáchat nyní

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Martin Koller utrpěl v minulém týdnu opravdu nevšední zážitek- dvojj…