Pane Rathe, co to vykládáte? Test prý dokazuje, že uvězněný lže

17.05.2012 11:09

Server idnes.cz se rozhodl přikročit k praktickému ověření toho, co prohlašuje ve vazbě sedící poslanec David Rath. Novináři ověřovali, zda lze podle váhy krabice či po hmatu poznat, co vlastně nesete, např. v krabici na víno. Z výsledků pokusu podle všeho plyne, že rozdíl mezi lahví vína a miliony v pětitisícových bankovkách je znatelný.

Pane Rathe, co to vykládáte? Test prý dokazuje, že uvězněný lže
Foto: hns
Popisek: David Rath má nové boty
reklama

Lidová tvořivost nezná mezí a lidé už si vypráví vtipy na poslance Davida Ratha a jeho sedmičce v krabici. Byla to sedmička vína nebo sedm milionů korun? Pokus, který provedl server idnes.cz ukazuje, že do dárkové krabice na víno by se sedm milionů korun v pětitisícových bankovkách pohodlně vešlo, krabice by byla dokonce přibližně stejně těžká. Server si proto klade otázku, mohl-li se někdejší hejtman za ČSSD splést.

Snad poznáte, co nesete v krabici

„Když člověk nese krabici s vínem, nebo krabici plnou peněz, je to přece jen rozdíl. Po hmatu se dá poznat, jestli je v papírové krabici láhev, nebo je napěchovaná papírem. Z obsahu krabic se navíc dá jasně vypozorovat, že se u vín mění její těžiště, jak se přelévá v lahvích. To peníze v krabici rozhodně nedovedou,“ konstatuje server.

Zdá se tedy, jako by se novinářům podařilo dokázat, že Rathův popis celé situace nemůže být pravdivý. Za pozornost ovšem stojí tvrzení Rathova advokáta JUDr. Adama Černého, který naznačil, že obsah krabice mohl být vyměněn v okamžiku, kdy na ni někdejší hejtman neviděl, a proto mohl být přesvědčen, že v ní je skutečně víno.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Nemůžeme se dostat do médií,” řekl Kalousek. A toto následovalo. Došlo na ČT

7:43 ,,Nemůžeme se dostat do médií,” řekl Kalousek. A toto následovalo. Došlo na ČT

TOP 09 se těžko dostává do médií a nemá v tom směru možnosti jako premiér Babiš, myslí si předseda p…