Pánek se pustil do Klause ml. Lže! Závažné obvinění

27.11.2019 21:20 | Zprávy

Ředitel Liberálního institutu a bývalý asistent europoslance Svobodných Petra Macha a později i britského europoslance Raymonda Finche Martin Pánek prostřednictvím Facebooku upozornil na nepravdivé informace, které na svých sociálních sítích sdílel poslanec a předseda Trikolóry Václav Klaus mladší. Ten se rozepsal o tom, jak v Německu a v dalších zemích upouštějí od organizování vánočních trhů, přičemž jmenoval například Amsterdam, Brusel, Londýn, Mnichov či berlínský vánoční trh v Kreuzbergu. Pánek ovšem ve svém komentáři ukazuje, že ve skutečnosti k žádnému rušení či přejmenovávání vánočních trhů nedochází. „A takhle mluví politik, který tvrdí, jak nám média lžou, nadto bývalý ředitel školy a údajný expert na školství,“ podivuje se.

Pánek se pustil do Klause ml. Lže! Závažné obvinění
Foto: svobodni.cz
Popisek: Martin Pánek, Svobodní

Václav Klaus na svém facebookovém profilu napsal, že „v hodně městech v Německu i jinde už raději ani nehovoří o Vánočních trzích a čemukoli křesťanskému se vyhýbají obloukem“. „Jmenuje se to Winterfest (Oslava zimy) a podobně. Vše přesto připomíná válečnou zónu,“ doplňuje předseda Trikolóry s tím, že to u nás nesmíme připustit, „navzdory naší 5. koloně, která nás tímto směrem vede“. Poukázal též, že se jedná o jedno z dnešních klíčových témat a připojil i fotografie bezpečnostních opatření.

Na žádost jedné z uživatelek pak do komentářů doplnil i jmenovitý výčet měst, kde má k přejmenovávání vánočních trhů údajně docházet. „Zimní trh v Kreuzbergu, Amsterdamská Zimní přehlídka, bruselské Zimní radovánky, londýnský Winterville, mnichovský Zimní festival … a najdete desítky dalších,“ jmenoval.

Na to se následně zaměřil Pánek a Klausovi jeho příspěvek značně vyčetl. Klause počastoval „Václav Klaus mladší a prolhanější“ a začal poukazovat, jak tomu ve skutečnosti je.

„A jak je to ve skutečnosti?“ položil řečnickou otázku Pánek a Klausovi zanechal několik odkazů, z nichž je patrné, že jím jmenované trhy v Kreuzbergu, i v celém Berlíně, jsou stále označovány jakožto „Weihnachtsmarkt“, tedy vánoční trhy.

Do poslance si rýpl i v návaznosti na Amsterdam a Brusel. „Amsterdam není v Německu (to Klaus nevěděl?), ale taky má vánoční trh. Brusel taktéž není v Německu, ale i ten má vánoční trh,“ pokračoval s odkazy na dané akce. Neopomněl ani vánoční trhy v Londýně a v Mnichově.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: rak

Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

plat

Dobrý den, je pravda, co tvrdí ten mladý youtuber a europoslanec, že kromě vysokého platu, což se ví dlouho, dostávají ale europoslanci ještě další peníze? Prý až 700 000 korun měsíčně na odměny svého týmu a 127 000 na vedení kanceláře ve své zemi, současně si jsou vám propláceny letenky do země v ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nový Green Deal? Zdraží úplně všechno, psal Blesk. A Fiala prý dostal strach

16:19 Nový Green Deal? Zdraží úplně všechno, psal Blesk. A Fiala prý dostal strach

To, co Andrej Babiš (ANO) započal, Petr Fiala (ODS) dorazí. Zelený teror se blíží. Udeří na peněženk…