Pánek se pustil do Klause ml. Lže! Závažné obvinění

27.11.2019 21:20

Ředitel Liberálního institutu a bývalý asistent europoslance Svobodných Petra Macha a později i britského europoslance Raymonda Finche Martin Pánek prostřednictvím Facebooku upozornil na nepravdivé informace, které na svých sociálních sítích sdílel poslanec a předseda Trikolóry Václav Klaus mladší. Ten se rozepsal o tom, jak v Německu a v dalších zemích upouštějí od organizování vánočních trhů, přičemž jmenoval například Amsterdam, Brusel, Londýn, Mnichov či berlínský vánoční trh v Kreuzbergu. Pánek ovšem ve svém komentáři ukazuje, že ve skutečnosti k žádnému rušení či přejmenovávání vánočních trhů nedochází. „A takhle mluví politik, který tvrdí, jak nám média lžou, nadto bývalý ředitel školy a údajný expert na školství,“ podivuje se.

Pánek se pustil do Klause ml. Lže! Závažné obvinění
Foto: svobodni.cz
Popisek: Martin Pánek, Svobodní
reklama

Anketa

Je Pavel Novotný, starosta Prahy-Řeporyjí, dobrý politik?

4%
96%
hlasovalo: 29225 lidí
Václav Klaus na svém facebookovém profilu napsal, že „v hodně městech v Německu i jinde už raději ani nehovoří o Vánočních trzích a čemukoli křesťanskému se vyhýbají obloukem“. „Jmenuje se to Winterfest (Oslava zimy) a podobně. Vše přesto připomíná válečnou zónu,“ doplňuje předseda Trikolóry s tím, že to u nás nesmíme připustit, „navzdory naší 5. koloně, která nás tímto směrem vede“. Poukázal též, že se jedná o jedno z dnešních klíčových témat a připojil i fotografie bezpečnostních opatření.

Na žádost jedné z uživatelek pak do komentářů doplnil i jmenovitý výčet měst, kde má k přejmenovávání vánočních trhů údajně docházet. „Zimní trh v Kreuzbergu, Amsterdamská Zimní přehlídka, bruselské Zimní radovánky, londýnský Winterville, mnichovský Zimní festival … a najdete desítky dalších,“ jmenoval.

Na to se následně zaměřil Pánek a Klausovi jeho příspěvek značně vyčetl. Klause počastoval „Václav Klaus mladší a prolhanější“ a začal poukazovat, jak tomu ve skutečnosti je.

„A jak je to ve skutečnosti?“ položil řečnickou otázku Pánek a Klausovi zanechal několik odkazů, z nichž je patrné, že jím jmenované trhy v Kreuzbergu, i v celém Berlíně, jsou stále označovány jakožto „Weihnachtsmarkt“, tedy vánoční trhy.

Do poslance si rýpl i v návaznosti na Amsterdam a Brusel. „Amsterdam není v Německu (to Klaus nevěděl?), ale taky má vánoční trh. Brusel taktéž není v Německu, ale i ten má vánoční trh,“ pokračoval s odkazy na dané akce. Neopomněl ani vánoční trhy v Londýně a v Mnichově.

„A takhle mluví politik, který tvrdí, jak nám média lžou, nadto bývalý ředitel školy a údajný expert na školství,“ podivoval se Pánek závěrem svého komentáře.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: rak
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nebudu sprostej, řekl plukovník Šlachta. A veřejně pohrozil před 300 lidmi

22:18 Nebudu sprostej, řekl plukovník Šlachta. A veřejně pohrozil před 300 lidmi

Bývalý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta se nechal slyšet, že se těší …