Paní Jermanová, ten podnikatel Horáček je nebezpečný, slyšela prý hejtmanka ze všech stran. Nic jsem o něm nevěděla, trvá na svém

01.10.2018 17:48

Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová má problémy. Dle MF Dnes ji upozorňovali na podezřelé podnikatelské aktivity Tomáše Horáčka vysoce postavení činitelé z krajských nemocnic. A hejtmanka přitom odmítla, že by něco o aktivitách tohoto podnikatele věděla. Ukazuje se, že ten, kdo měl regulérnost zakázek hlídat, Horáčka prosazoval, informuje MF Dnes.

Paní Jermanová, ten podnikatel Horáček je nebezpečný, slyšela prý hejtmanka ze všech stran. Nic jsem o něm nevěděla, trvá na svém
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslava Pokorná Jermanová
reklama

Zbyněk Chotěborský byl dle informací MF Dnes generální sekretář Asociace středočeských nemocnic a člen představenstva včech pěti krajských nemocnic. Byl odvolán po textu MF Dnes, který prý na jeho propojení s Horáčkem upozorňoval. Což bylo údajně týden po policejním zásahu proti Horáčkovi. Robert Bezděk, radní za ANO se vyjádřil: “”Chtěl bych důrazně konstatovat, že se ani jeden z ředitelů nemocnic na vedení kraje ani na mne v minulosti s takovou informací neobrátil . Nikdo nám neřekl, že jsou ředitelé tlačeni k úpravě veřejných zakázek. Nerozumím, proč tak neučinili.” Důvodem pro odvolání Chotěborského byly prý neshody a komunikační problémy. Dle MF Dnes toto prohlášení vyvolalo mezi řediteli nemocnic pobouření. Ale pracovníci nemocnic prý tvrdí, že vzhledem k možné odplatě od kraje budou hovořit jen pod podmínkou anonymity.

Anketa

Cítíte se na ulicích svého města (své obce) bezpečně?

23%
77%
hlasovalo: 4461 lidí

Jak Chotěborský vytvářel nátlak prý ukazuje mail, ve kterém se vední kolínské nemocnice táže na radu, jak postupovat. Chotěborský se prý snažil změnit zadávací dokumentaci již představenstvem schválené smlouvy. Zakázka by po změnách byla specifikována na jednu firmu. Odpovědost by přitom nesli právě členové představenstva. Prý o tom na kraji věděli, ale žádná reakce nepřišla, prohlásil anonymní vysoký manažer nemocnice.

Chotěborský se prý bránil, že standardně připomínkoval zadávací dokumentaci. Radní Bezděk podle MF Dnes také nevidí na postupu Chotěborského nic závadného.  Prý nebyl důvod hejtamku Jermanovou informovat. “Dostaly se ke mně pouze stížnosti na styl komunikace pana Chotěborského. Požádala jsem pana radního, aby tomu věnoval pozornost,” řekla Jermanová.

Fotogalerie: - Zdravotnictví v krizi

Otázky Václava Moravce byly tentokráte hlavně o kr...
Zdeněk Kabátek, ředitel VZP
VZP totiž požádala ministerstvo zdravotnictví o pů...
Moderátor Václav Moravec
Na druhý blok pořadu přichází předseda Senátu Mila...
Milan Štěch se zdraví s místopředsedkyní Senátu Mi...

Prý to není poprvé, kdy se Chotěborský snažil tlačit na vedení nemocnic. Podle přepisů konverzací, které má MF Dnes se také snažil v kladenské nemocnici podsunout změněnou zadávací dokumentaci k zakázce na pojízdné rentgeny. Kontakty Horáčka s Chotěborským jsou prý také doložitelné, měl přivést pracovníka benešovské nemocnice na schůzku s ním v OC Chodov. Chotěborský s Horáčkem měli podle třetího účastníka schůzky tlačit, aby technické specifikace byly dle jejich představ. Kvůli nedůvěře k vedení kraje se vedení nemocnic prý nakonec rozhodlo řešit věc schůzkou s ministrem zdravotnictví, Adamem Vojtěchem za ANO. K té mělo dojít těsně před zásahem policie na konci června.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Útok na Německo. Navalnyj způsobil v Česku rozkol s velkým sousedem

19:59 Útok na Německo. Navalnyj způsobil v Česku rozkol s velkým sousedem

ANKETA Další protiruské sankce? O této možnosti se začalo hovořit poté, co byl v Moskvě zatčen ruský…