Paní Merkelová, děkujeme vám, že jste přijala válečné uprchlíky. Jestli chcete, můžete to také podepsat

09.09.2017 17:50

Publicista František Kostlán, jenž se dlouhodobě vyjadřuje především k otázkám romských spoluobčanů žijících v České republice, napsal kancléřce Angele Merkelové petici. Poděkoval jí za to, jak se zachovala k válečným uprchlíkům a posteskl si nad tím, že se stejně nezachovali také čeští politici a další čeští občané.

Paní Merkelová, děkujeme vám, že jste přijala válečné uprchlíky. Jestli chcete, můžete to také podepsat
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Kostlán
reklama

Hudebník a publicista, jenž dlouhodobě kritizuje diskriminaci Romů v České republice a v posledních letech se věnuje také otázkám uprchlické krize, sepsal petici, ve které poděkoval německé kancléřce Angele Merkelové za to, jak se zachovala v uprchlické krizi k uprchlíkům. Stejné poděkování si podle Kostlána zaslouží i další Němci, kteří uprchlíkům pomáhají.

„Vážená paní Angelo, milí sousedé, chceme vám poděkovat za váš přístup k válečným uprchlíkům a zároveň vyslovit uznání nad způsobem, jakým jste se jich ujali,“ stojí v petici, kterou může podepsat kdokoli, kdo s tímto názorem souhlasí.

Celou petici naleznete zde

„Vy, vážená paní kancléřko, jste přijetím asi jednoho milionu uprchlíků dokázala udělat nebývalé humanitární gesto, čímž jste jednak pomohla lidem na cestě, jednak jste tím napomohla ke stabilizaci Evropy v její nelehké situaci. Příklonem k tradičním evropským hodnotám, mezi něž patří i solidarita s trpícími, jste riskovala svoji politickou kariéru. Ukázala jste tak, co odlišuje velké státníky od běžných politiků. Jsme proto rádi, že vaši voliči to cítí podobně jako my a mají ve vás i nadále důvěru,“ pokračoval Kostlán, jenž stejné prohlášení uveřejnil také v němčině a v angličtině

Kostlán poděkoval také německým občanům za to, že se mnozí z nich zachovali podobně jako kancléřka a pomohli válečným uprchlíkům. Němci tím dokázali, že se dál drží humanistických hodnot, tak důležitých pro západní kulturu a nepodlehli šířící se nenávisti.

„Kéž by i v České republice byli státníci takového formátu a reakce veřejnosti byla obdobná,“ posteskl si na závěr Kostlán.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vrbětice: 5 000 samopalů se tam ztratilo, slyšel Štěpán Kotrba. I jiné věci

4:44 Vrbětice: 5 000 samopalů se tam ztratilo, slyšel Štěpán Kotrba. I jiné věci

Vydírání Babiše a Petříčka. To vidí za kauzou zapojení ruských špionů do výbuchu skladu ve Vrběticíc…