Pánské údy létaly! Radoval se ze smrti Kubery, dostal pár facek. Od ženy. A promluvila známá osobnost

21.01.2020 11:24

Do hodnocení práce senátora Kubery se pustil i známý český herní vývojář Daniel Vávra. Došel k závěru, že Jaroslava Kuberu nakonec měli rádi skoro všichni. Až na „pár zakomplexovaných frustrátů z extrémní levice“. Ale ODS se podle vývojáře z oblíbenosti Jaroslava Kubery nepoučila. A padla také silná slova o muži, který se z Kuberovy smrti radoval.

Pánské údy létaly! Radoval se ze smrti Kubery, dostal pár facek. Od ženy. A promluvila známá osobnost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jaroslav Kubera

„Všechno zlé je k něčemu dobré,“ konstatoval Vávra a dodal, že z odchodu Jaroslava Kubery se dá vyvodit jedna dobrá věc a jedna špatná. „Ta dobrá je velké poučení. Češi ho měli rádi. Měli ho rádi tak, že se o něm píše na celé první straně Blesku. Měli ho rádi tak, že mu možná vystrojí státní pohřeb. Měli ho rádi tak, že o něm kromě pár zakomplexovaných frustrátů z extrémní levice nikdo neřekl křivého slova. Měli ho rádi tak, že byl 20 let v kuse senátorem, 26 let zastupitelem a 24 let starostou. Měli ho rádi, protože byl vtipný, konzervativní, politicky nekorektní, rozumný a tolerantní člověk, který úspěšně prosazoval pravicovou politiku, a přesto, nebo tedy právě proto byl neustále znovu volen do funkce. Měl výsledky. Jeho politika fungovala,“ zhodnotil výsledky zesnulého teplického primátora a šéfa Senátu.

Anketa

Byl Jaroslav Kubera dobrý politik?

70%
30%
hlasovalo: 9074 lidí

„Měli jsme ho rádi a vlastně jsme ani nevěděli, jak moc a že jsme ho měli rádi všichni. Možná proto, že z médií jsme měli dojem, že jsme jediní, kdo ho máme rádi. Že ho ostatní nemají rádi. Že je to pošuk z minulého století a měli bychom se cítit provinile za to, že ho máme rádi. A teď se ukázal opak. Měli jsme ho rádi skoro všichni,“ okomentoval mediální obraz šéfa Senátu před jeho úmrtím.

Pak se dostal ke špatné zprávě vyplývající z Kuberovy smrti. „Logicky by jeden řekl, že jestliže máte před sebou takto úspěšný vzor, budete se ho snažit minimálně napodobit, protože zjevně je to cesta k úspěchu. Kdyby existovala strana, kde je takových Kuberů více, pravděpodobně by měla většinu,“ spekuloval Vávra a dodal, že Kuberovy výsledky v komunální politice ukazují, že taková politika by vedla k prosperující zemi.

„Teď se podívejte na ty, co tam sedí. Co prosazují. Jak mluví. Koho reprezentují. Co dělají. A to včetně Fialovy, tedy pardon, Novotného ODS,“ srovnal Kuberu se zbytkem politické reprezentace. „V politice poptávka zjevně neurčuje nabídku. Neviditelná ruka v tomto selhala. Konzervativní národ má jako jedinou alternativu k socialistickému populistovi socialistické (říkají si liberálové) progresivisty, kteří chtějí něco, co tu skoro nikdo nechce, ale přesto je hodně lidí volí, protože musí volit mezi dvěma nechci a tohle jim připadá menší,“ seznal Vávra a ptal se, jak se to stalo. A odkázal na Kuberův novoroční projev.

Vávra hovořil ve svém příspěvku o „zakomplexovaných frustrátech z extrémní levice“ a jeden příklad člověka, který měl radost z Kuberovy smrti, jsme už publikovali.

Právě Štinglova slova komentovala publicistka Lucie Sulovská. A nebrala si servítky: „Tohle je hroznej čurák a jako čurák se vytrvale projevuje. Naposled jsem ho zaregistrovala, když umřel Milan Badal, kdy psal něco podobnýho.“

Dodala: „Tehdy jsem byla v Pešti, tak jsem si radši šla dát pořádný jídlo a pobrečet ke kamarádovi. Tentokrát takový štěstí mít nebude, mamrd. U koho byla ta diskuse?“ zeptala se. Byla informována, že k diskuzi došlo u piráta Jana Vrobela. „Když už jsi takovej kokot, že to i Vrobela donutí projevovat se lidsky...“ pravil na Štinglovu adresu Jan Palička z Info.cz. Rozebírala se také Štinglova minulost a jeho působení v neziskových organizacích jako Děti země nebo Greenpeace.

Fotogalerie: - Jaroslav Kubera v obrazech

Senátor Jaroslav Kubera
Senátor Jaroslav Kubera
V Senátu složilo slib 27 nových senátorů. Mezi nov...
Hosty pořadu Michaely Jílkové Máte slovo byli mimo...
Senátor Jaroslav Kubera
Jaroslav Kubera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kas
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„A který pořad ČT se věnuje dezinformacím?! Zprávy!“ Rozhovor publicisty a mluvčího „elfů“ se totálně vyhrotil

17:58 „A který pořad ČT se věnuje dezinformacím?! Zprávy!“ Rozhovor publicisty a mluvčího „elfů“ se totálně vyhrotil

V debatním klubu se střetli mluvčí anonymní aktivistické skupiny tzv. českých elfů Bohumil Kartous a…