Papež levičák. Vykládá o toleranci, ale když dojde na multikulti, nezná bratra

30.07.2017 14:24

Politický papež rozděluje církev, píše server Echo24.cz Podle jeho konstatování je tento první papež z Jižní Ameriky zároveň prvním papežem, kterého miluje levice. Svůj komentář k tomu přidal i šéf kulturní redakce České televize Petr Vizina.

Papež levičák. Vykládá o toleranci, ale když dojde na multikulti, nezná bratra
Foto: repro, tan
Popisek: Papež František

„Celosvětovou církev František rozděluje. Papež, který slibuje větší demokratizaci církve, se projevuje autoritativně v oblastech, v nichž zjevně není kompetentní a k nimž se jeho předchůdci stavěli neutrálně,“ konstatuje server.

Původní text ZDE.

Papež František je podle něj novým lídrem globální levice, jenž se zabydlel v řadě západních médií. „František kope za stejný tým, pokud jde o migraci, globální oteplování a sociální nerovnosti. Je sice málo revoluční ve vztahu k homosexuálům nebo potratům, ale přinejmenším o těch věcech moc nemluví, a pokud ano, pak mnohem smířlivěji než jeho předchůdci. Jeho priority jsou jinde,“ zmínil server s tím, že papeže například rozlítila snaha amerického prezidenta Donalda Trumpa postavit zeď na hranicích s Mexikem či jeho odstoupení od smlouvy o klimatu. 

„V nejnovějším rozhovoru se zakladatelem italského deníku La Repubblica Eugeniem Scalfarim se papež vyjadřoval hlavně k probíhajícímu summitu G20. Vyjádřil obavu, že existují nebezpečné aliance mezi mocnostmi s vybočenou vizí světa, například mezi Amerikou a Ruskem, ale do jedné linie s USA zařadil také KLDR. Tyto aliance podle něj představují ohrožení pro migraci z chudých zemí, která mu nejvíce leží na srdci,“ zmiňuje server. 

Velmi zajímavou rearci na článek zaznamenal na sociální síť Petr Vizina, šéf kulturní redakce České televize. „Echo24 zápasí s označením ‚Parlamentní listy pro lepší lidi‘. Podle mě to už zkrátili na, tu první, polovinu,“ zmínil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kubero, distancujeme se od vás! Podepsáni Drahoš, Láska, Smoljak a další. Zcela nová akce

17:30 Kubero, distancujeme se od vás! Podepsáni Drahoš, Láska, Smoljak a další. Zcela nová akce

Předseda Senátu Jaroslav Kubera hovořil v neděli na tryzně v Terezíně o nebezpečích, která ohrožují …