Pár dementů likviduje národ. Stát chce válku? Ať čeká dezertéry a obrácení zbraní proti sobě. Českoslovenští vojáci v záloze se činí, prozatím virtuálně

25.12.2015 18:38

Mít granát z války, tak jim ho tam hned hodím. Čeští lampasáci budou umírat třeba za muslimské Turecko. Kdo to odpřisáhne, je m*dka. Stropnický nás očurává. Je zajímavé, jak pár dementů likviduje tento národ... Iniciativa „Českoslovenští vojáci v záloze proti válce plánované velením NATO“ se sice v prosinci po odchodu svého velitele Marka Obrtela zachvěla v základech, ale její facebooková stránka, která čítá přes 6 200 sympatizantů, stále žije aktivním životem. Mladí vlastenci jsou připraveni zemřít ve válce, ale pokud by to mělo být za NATO, raději dezertují do Ruska.

Pár dementů likviduje národ. Stát chce válku? Ať čeká dezertéry a obrácení zbraní proti sobě. Českoslovenští vojáci v záloze se činí, prozatím virtuálně
Foto: Archiv
Popisek: vojáci

„Vojáci v záloze nevzali kramle, jen spí jak blaničtí rytíři.“„Mezitím začali cvičit extremisté a Stropnický nás očurává.“ „Radši bych žral hovna, než přísahal NATO“ – to jsou další z hlášek, které lze vyčíst z diskusního vlákna za posledních šest dní, které se rozvinulo pod spekulativní informací, že po rozpadu „Československých vojáků v záloze“, kteří měli mimo jiné podporu prezidenta Zemana, nastala vhodná chvíle opět předhodit nutnost přísahy členským státům NATO. 

Podle některých je bláhové si myslet, že by stát hodlal verbovat – naši politici by prý museli vědět, že vlastenci obrátí zbraně proti nim. Pokud dojde na válku, vláda tohoto státu by měla očekávat davy dezertérů. Na Facebooku se mimo jiné do konfrontace putila mladá generace proti starými pardálům.

Já přísahal věrnost KSČ...

Vojenský veterán Obrtel sice svůj záměr vybudovat domobranu před pár dny pozastavil, ale přes šest tisíc lidí se na sociální síti ve skupině „Českoslovenští vojáci v záloze proti válce plánované velením NATO“ nadále informuje, radí a doporučuje, jak dál v ochraně vlasti.

„Tak je to, vážení, tady, po ohlášeném ukončení vojáků v záloze vytáhli znova přísahu NATO. Bylo jasné, že si počkají na příhodnou chvíli,“ nadhodil před Vánoci Sabo Vladimír, že na pořadu dne se zřejmě opět objeví snaha prosadit, aby čeští vojáci nově přísahali i na obranu spojenců z NATO, jak se o tom hovořilo již letos na jaře. „To bych radši žral hovna, než přísahal na NATO!“ reagoval podrážděně Standa Mazal. „Já přísahal věrnost ČSSR a KSČ. Nic z toho už neexistuje, a tak se necítím být přísahou jakkoli vázaný. K nové přísaze mě nikdo nedonutí,“ podotkl Karel Rybák.

Posléze se debata rozšířila na nikoli jen naštvané hlášky, ale na rozbor současné situace. „Půjdou chránit schengenské hranice a tady budou vládnout německé a americké jednotky strachu. Přesně podle plánu NWO,“ předpovídá Arnold Nowak, k čemu bude nakonec sloužit česká armáda. „Je to skvělé. Čeští vojáci budou umírat třeba za muslimské Turecko, fakt pecka,“ poukazuje Adam Kala, co by to ve finále mohlo znamenat.

„Děláte, jako by to nebylo jasné od začátku, jedině změna systému to může zastavit, a to všechno, to, co se stanovilo v memorandu téhle skupiny (skupiny ‚Českoslovenští vojáci v záloze‘, pozn. red.). Bohužel si ji někteří spletli s domobranou, a to by za námi šel celej národ, jedná se o problémy všech,“ ozývá se opět Vladimír Sabo. Projeví se naši vojáci jako zaprodanci? Starouši volí kok*ty a pak brečí. „Kdo to odpřisáhne, je mrdka a snad rychle chcípne,“ pouští se do vulgarismů Michal Joint Jakubík. „Bude jich hodně, jsou to zaprodanci,“ nedůvěřuje českým vojákům Jaroslav Forejt. „Tak jsem byl šťastný, že zavádíme povinnou vojnu, a teď abych se styděl? Tak to vám pěkně děkuju. Čemu na názvu Armáda ČESKÉ republiky nerozumíte?“ krotí skupinu Tomáš Pavlík.

„Mladý člověk nemůže rozumět starým pořádkům. Dobré určitě bude, že se naučí zacházet se zbraní a získají i určité personální zkušenosti,“ odstartoval rozhovor v rovině „mladí versus staří“ Arnold Nowak. „Většina našich starých už to tu dost dojebala: Dvacet let nám tu volí ty samé kokoty dokola a brečí,“ obrací se ke starším ročníkům Jakubík, podle kterého vůbec není nutné obnovit brannou výchovu. „To se můžou učit na základkách, zacházet se zbraněmi, vysvětlit a naučit, k čemu slouží doopravdy,“ míní.

Stropnický a spol nás pěkně očurávají. Stát chce válku, dostane dezertéry

„A co naše děti, ty budou přísahat komu? Chápete, že nás Stropnický a tahle zaprodaná vláda pěkně vočurává,“ zapojuje se dále opět do vlákna Vladimír Sabo. „Ano, je to problém všech a rozdělení nám nepomůže... Nepustil bych sem žádného cizího vojáka. Ani jednoho odnikud. Nemají tu co dělat,“ ozývá se opět Jakubík, který překvapivě přes svůj obhroublý slovník vyjádří i emoční pohnutky: „Mám strach založit vlastní rodinu kvůli těmto hovnům.“

Podle jiného uživatele se v této republice kuje vše nikoli pro mír, ale pro pravý opak. „Vojáci a civilisté budou jak řízené zbraně pro nejvyšší elity zparchantělců! A vlastní zem bude napospas,“ píše.

Podle Jakubíka je předčasné mít z verbování strach. Politikům musí být totiž jasné, že lidé jsou proti nim „nastartovaní“. „Tím pádem všichni dezertujou a nikdo nemůže říct, že Rusáci jsou špatní... Protože nikam jinam se nebude dát. A za NATO, EU a podobně nechcípnu,“ dodává.

Mámy, sbalte si do basy. Boj za hovadinu

Odpor k mezinárodním uskupením se prolíná celým vláknem. Pavel Chaloupka varuje, na co se mají připravit rodiče českých dětí. „Pomalu se ta smyčka NWO utahuje a utahuje. Jediná cesta z této oprátky je co nejdříve opustit EU a začít se stavět pomalu na vlastní nohy! Věřte mi, pokud se nám nepodaří z EU vystoupit, tak se milí rodiče připravte na to, že vám budou odvádět vaše děti válčit a i bohužel umírat. A pokud vás napadne se vzepřít, tak vás budou štvát jako divou zvěř, dokud vás nezavřou... Tak to dopadne,“ předpovídá.

„Že by nová demokratická totalita? To už tu jednou bylo a mnohem lepší před rokem 1989. To ale mělo smysl, tato hovadina smysl nemá. Bojovat proč a za koho? Za bandu zlodějů nebo milionářských kapitalistů a nadnárodních firem? Proč, to by musel být člověk cvok,“ přisazuje si pro změnu Jan Husínek a dodává: „Jestli se někdo bojí Rusů, ti ale nepřepadávají, ale osvobozují a války končí, tak ať klidně přijdou, bratři. Mně vadit nebudou, na rozdíl od provokativních jízd USA dragounů. Mít granát z války, tak jim ho tam hned hodím.“

Můžeme vykřikovat, jak chceme. Vojska NATO? Imigranti, ti jsou přeci tím vojskem

Podle Vladimíra Saba jde prostě o budování žoldnéřského vojska z peněz daňových poplatníků. „Za nějaký čas, až se to bude hodit, budou odvody povinné. Můžeme vykřikovat, jak chceme. Naše laxnost je jejich trumf,“ myslí si.

„Tak proč už tady nejsou vojska NATO, aby bránila evropskou část světa proti imigrantům a terorismu?“ reaguje na jeho slova Petr Kazatel. „Ale oni tu vojska mají! Ti migranti jsou jejich,“ snaží se mu otevřít oči Jaroslav Forejt a pokračuje: „Oni to zaplatili a poslali sem. Je to levnější než zbraně a oni myslí, že mají svatozář nad hlavou.“

Budou vůbec ještě volby?

S tím zřejmě mnozí souhlasí, jak je zjevné z dalších reakcí. „Myslím si, že pokud je někdo nezastaví teď, tak pak už jedině hledat, kde nechal tesař díru, a zmizet,“ přidává k tomu Jaromír Walter. „Asi již není kam,“ vidí to bledě Forejt. „Když to tak pozoruju, je to banda komunistickejch bolševiků s kabátem naruby. Tohle je přece totalita jak z učebnice. Kam jsme se tedy posunuli za 26 let?“ táže se ještě Walter a sám si odpovídá: „Měli bychom si všichni honem rychle uvědomit, co všechno ještě můžou do voleb posrat. Jestli to takhle půjde dál, tak ani nechci domyslet, jak to tady bude vypadat. Když nemůžeme nic dělat teď, co teprve za pár let?“

„Toho se právě bojím. Do voleb je ještě sakra daleko m... A pokud ty volby nedopadnou dobře, tak je totální konec!“ trápí stejná věc i Pavla Chaloupku. „Řekl bych, že další volby už nebudou...,“ bere jim voličské iluze Arnold Nowak. „Je zajímavé, jak pár dementů likviduje tuto zemi a národ a my jen přihlížíme,“ přidává se Forejt.

Dokud se národ hádá mezi sebou, je mu dobře

Jiří Vaca si na to konto povzdychne, že je škoda konce Československých vojáků jako možné spásy v nejhorších časech. „Ne, ne, jsou jako Blaničtí rytíři. Zatím spěj,“ upozorňuje Forejt, že není nutné házet flintu do žita. „Nespíme! Vyčkáváme, až národu bude nejhůře! A dokud se národ hádá mezi sebou, je mu dobře,“ ozývá se Zdeněk Messi, jeden z pomyslných „rytířů“.

Co jsou Českoslovenští vojáci v záloze proti válce plánované velením NATO zač?

Iniciativa „Českoslovenští vojáci v záloze proti válce plánované velením NATO“ vznikla spontánně a pod tlakem okolností jako fb skupina 1. ledna 2015 s cílem sdružit podobně smýšlející české a slovenské vojáky v záloze nebo ve výslužbě. Následně byla založena rezervní skupina na ruské síti V kontaktě, jako nutná preventivní obrana a záchytný bod pro případ náhlého „zmizení“ původní stejnojmenné skupiny na Facebooku, jež se během pouhých pěti dnů od založení rozrostla z pouhé čety na sílu jednoho tisíce mužů.

Tuto iniciativu nevědomky spustil Marek Obrtel, který koncem roku 2014 zveřejnil otevřený dopis, v němž požádal českého ministra obrany o odejmutí vyznamenání a pakt NATO jako první veřejně označil za zločineckou organizaci.

Část iniciativy Československých vojáků v záloze funguje dál pod stejným názvem. Z původních asi 500 členů jde přibližně o 200 lidí. Obrtel při své rezignaci na velitelský post uvedl, že jeho cílem bylo vytvořit domobranu. To prý znamená, aby se stali registrovanou organizací, která by se podílela na vzniku domobrany v Česku a její vznik dokázala obhájit a začlenit do státního systému s pevnými podmínkami.


 

reklama

autor: Lucie Bartoš

nálepkování

Čemu pozitivnímu podle vás přispívá to věčné nálepkování? Vaše vláda a Vy nevyjímaje, dost často nálepkuje demostranty. Proč? Co tím získáváte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Hrozný, ta drahota.“ Ceny v Těšíně: Dvacetkrát víc Čechů pro maso a sýry. Poláci jenom pro pivo

17:17 „Hrozný, ta drahota.“ Ceny v Těšíně: Dvacetkrát víc Čechů pro maso a sýry. Poláci jenom pro pivo

Levné potraviny, benzín a další výrobky v Polsku. To je stále téma na českém břehu a proto ten polsk…