Paroubek se posmívá Zemanovi: Vykládal, jak bude bojovat s terorismem, a ejhle...

3. 9. 2013 22:15

Prezident Miloš Zeman několikrát deklaroval, že jednou z jeho priorit v zahraniční politice bude boj s terorismem. Předseda NS-LEV 21 Jiří Paroubek se proto na něj obrací ohledně bojů v Sýrii – neměla by být právě tato situace pro prezidenta stěžejní?

Paroubek se posmívá Zemanovi: Vykládal, jak bude bojovat s terorismem, a ejhle...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek
reklama

„Boj s terorismem měl být vlajkovou lodí zahraniční politiky nového prezidenta České republiky. Prohlášení na toto téma se v posledním půlroce z Hradu sypala jako z rohu hojnosti,“ píše na svém webu Jiří Paroubek.

„Příležitost reálně a razantně vstoupit do boje s terorismem měl M. Zeman hned po své inauguraci. V té době, tzn. v březnu t. r., totiž už dva roky probíhala válka v Sýrii, v níž jednou z bojujících stran jsou různá islamistická, nepochybně teroristická, uskupení. Čelila jim – a nejen jim – pouze syrská armáda, jejímž vrchním velitelem byl a stále je prezident Bašár Asad,“ dodává.

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Podle předsedy národních socialistů bylo v době nástupu Miloše Zemana do úřadu jasné, že do bojů jsou zapojeni mezinárodní teroristé včetně Al Kaidy. „Od nástupu do funkce jsme však od něj až dodnes o nutnosti bojovat s teroristy v Sýrii neslyšeli ani slovo. Vlastně jsme od něj o Sýrii neslyšeli vůbec nic – byť to je dnes ve světě nejdůležitější terén boje s tímto globálním fenoménem,“ píše Paroubek.

Celý text Jiřího Paroubka ZDE

„Po období mlčení však přišlo vyvrcholení, jímž své „válce s terorem“ nasadil v těchto dnech prezident korunu. Totiž prohlášením, že nechce v syrském konfliktu podporovat ani jednu stranu - ani ‚diktátora‘ Asada ani teroristy bojující proti němu,“ dodává.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozhovor o Trumpovi se na ČT vymkl: Host drtil chyby v otázkách. Moderátorka mu skákala do řeči a pak to rychle ukončila

19:43 Rozhovor o Trumpovi se na ČT vymkl: Host drtil chyby v otázkách. Moderátorka mu skákala do řeči a pak to rychle ukončila

V České televizi vystoupil k dění ve Spojených státech komentátor a publicista Jefim Fištejn. Kromě …