Paroubek se rozjel na Frekvenci 1: S ČSSD už to horší být nemůže. A Clintonová...

22.01.2017 17:40

Luboš Xaver Veselý přivítal v nedělním Press klubu na Frekvenci 1 expremiéra Jiřího Paroubka, který totálně vydrtil současné vedení ČSSD v čele s Bohuslavem Sobotkou. Obamův tým vás nezachrání, inspirujte se u Babiše, poradil svým bývalým kolegům. Původně prý chtěl ČSSD pomoct, ale dozvěděl se, že by to prošlo jen přes Sobotkovu mrtvolu.

Paroubek se rozjel na Frekvenci 1: S ČSSD už to horší být nemůže. A Clintonová...
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek
reklama

V úvodu prozradil, že se zabývá obchodováním s komoditami a kromě toho nabízí pomoc v navazování obchodních kontaktů s Čínou. Radí také lidem, co by se svou firmou měli provést, aby lépe prosperovala a tak podobně.

Většinu pořadu však věnoval politice. Prozradil, jaké vztahy teď má se sociální demokracií. „Ty nabídky z některých buněk ČSSD, abych se tam vrátil, tak to zarazila stranická oligarchie vedená předsedou Sobotkou, takže tam mám zavřené dveře,“ řekl expremiér.

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Kdyby se do ČSSD vracel, stoprocentní úspěch strany by nedokázal zaručit, ale když v roce 2005 nastoupil do čela strany, dokázal ji vzkřísit. Současné volební šance strany odhaduje na 12 procent. I proto jí chtěl pomoct. Přece jen s ČSSD nikdy neměl volební výsledek na úrovni 10 až 12 procent.  

„Pak jsem se dozvěděl, že jim Sobotka řekl, že se to stane jen přes jeho mrtvolu. Tak jsem to pustil z hlavy. Dnes ty nominace neprobíhají úplně demokraticky, rozhoduje to vedení strany,“ zaznělo z úst expremiéra. Toto vedení strany je podle Paroubka uzavřeno do sebe a volby ukážou, kam Sobotka a spol. stranu přivedou.

Host dal svým bývalým kolegům jednu radu. Tým Baracka Obamy prý sociální demokraty nezachrání. Zato napodobení Andreje Babiše (ANO) by mohlo pomoct. „Tady nejde ani tak o lidi, kteří dělali kampaň pro Obamu. Tady jde o osobní angažmá. Tak jak Babiš rozdává koblihy, tak musí i vedení ČSSD vyrazit do ulic mezi lidi,“ varoval Paroubek Sobotku.

Došlo i na údajnou politickou korupci v nejsilnější vládní straně. „Vy jste pro ParlamentníListy.cz uvedl takovou větu, že politická korupce začíná v ČSSD u Sobotky a vedení,“ připomněl moderátor Veselý. Paroubek toto vyjádření ještě rozvedl. „Jsou to takové ty výměnné obchody, bez kterých si ta strana nemůže pomoct. Já budu kandidovat tady na té kandidátce, ty půjdeš do kraje, ty do senátu, to je takové odkladiště před politickým hřbitovem... To je taková politická korupce,“ shrnul expremiér.

Posluchačům také sdělil, že se nebude vracet do politiky ani přes kandidaturu na Hrad. Neprošlo by to prý přes jeho manželku.

Ve druhé polovině pořadu došlo i na zahraniční politiku. Paroubek nebyl nijak nadšen z vítězství Donalda Trumpa, protože jeho favorit to nebyl. Favoritem pro Paroubka ovšem nebyla ani Hillary Clintonová. „Hillary Clintonová byla kandidátka Wall Streetu a zbrojařů,“ konstatoval. Jeho favoritem prý byl levicový senátor Bernie Sanders. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pohled na přelidněnou náplavku rozzuřil zaměstnance ČT. Sám měl covid. A nakupující nešetřil

18:51 Pohled na přelidněnou náplavku rozzuřil zaměstnance ČT. Sám měl covid. A nakupující nešetřil

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) doporučil, aby se teď vzhledem k epidemiologické situaci nekon…