Paroubkův web útočí na Mynáře. Hájek byl proti němu prý ještě zlatý

31.08.2013 18:33

Dnes už je to jasné. Politizující úředník a prezidentův kancléř Vladimír Mynář se nepokrytě chová jako politik a nikoliv jako vysoký úředník, kterého si platíme z našich daní. Takovou kritiku najdeme na webu Vaševěc.cz. Tento web je blízký Jiřímu Paroubkovi a LEV 21. Jde o reakci na Mynářovo rozhodnutí kandidovat v předčasných říjnových volbách za SPOZ.

Paroubkův web útočí na Mynáře. Hájek byl proti němu prý ještě zlatý
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vratislav Mynář
reklama

„Mynářův úmysl jít do voleb z pozice hradního kancléře je skutečně raritní i z toho důvodu, že prezidentova pravá ruka vždy kritizovala jednání svého předchůdce P. Hájka, který se choval též jako politik a byl známý svými extrémními 'paleokonzervativními' postoji,“ píše se na webu.

Autor popisuje Mynáře jako člověka, který se od začátku ve funkci chová nikoli jako úředník, ale jako politik. Což prý může být pro jeho nástupce v budoucnu i pro naši politiku jako takovou významný precedens. „Mynář není evidentně schopen standardního úřednického odstupu a rozlišit politické a státně úřednické postoje. Ty mu očividně splývají do jednoho. Ba co více, jeho jednání, které směřuje spolu se Zemanovými záměry ke snaze rozložit jednotu ČSSD, je ve srovnání s Hájkovými názory mnohem nebezpečnější, neboť je přímo posvěceno v nerozborné jednotě samotným prezidentem.“

Jde o naleptání a dezintegraci  ČSSD

Ač je prý Bohuslav Sobotka nepochybně slabým lídrem největší politické strany u nás a Mynářovy útoky proti němu jsou vedeny podpásově a bezskrupulózně, podle Zemanova zadání kancléř účinně plní svou úlohu prezidentského mouřenína - jeho kroky prý chtějí naleptat jednotu ČSSD a dezintegrovat ji také personálně.

Autor textu na webu Vaševěc.cz pak uzavírá článek tvrzením, že svým jednáním si sebevědomý kancléř, který má mocnou záštitu v podobě prezidenta Zemana, dělá z milionů lidí legraci. „Jeho názory snižují již tak nízkou politickou kulturu v zemi a mají precedenční účinek do budoucna. Proto nemají politizující úředníci na Hradě co pohledávat.“


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Levná d*vka, naše vláda.“ Vrbětice: Slavný vědec odkryl důvody

10:18 „Levná d*vka, naše vláda.“ Vrbětice: Slavný vědec odkryl důvody

Podle fyzika Luboše Motla je načasování skandálu ohledně výbuchu ve Vrběticích více než výmluvné a s…