„Jako Auslandsösterreicher jsem volil korespondenčně přes konzulát a volil jsem Van der Bellena,“ napsal Zandl a popsal své důvody k volbě. Rozdíl mezi zeleným Van der Bellenem a svobodným Norbertem Hoferem je podle něj velký a zásadní. Prý asi takový jako mezi mladším Havlem a Zemanem.
„Zatímco Bellen se snaží uklidňovat a nacházet kompromisní řešení, Hofer šturmuje k řešením vyhraněným a volá si na pomoc nespokojené. To je mi na první pohled nesympatické. Na druhý pohled, při úkroku stranou, chápu do jisté míry Hoferovo zoufalství a šturm. Hoferovi se na ten druhý pohled nedá upřít, že má v mnohém pravdu, což je důvod, proč mnohé voliče zaujal,“ poznamenal Zandl.
„Bellen tvrdí, že naše síla je v jednotě a Evropě, Hofer, že si semknuté Rakousko vystačí samo a naopak problémy Evropa způsobuje. Bellen se snaží poněkud ustoupit, kárat EU a nacházet kompromisní pozici, Hofer tvrdí, že se to vyzkoušelo a EU neposlouchá, tak co s ní. A pravda také je, že Bellenovi se žádné podpory z EU nedostalo, žádný náznak toho, že by byla jeho umírněná pozice nějak vyslyšena. Což ovšem neznamená, že slyšena nebyla, EU prostě nemá možnost, jak takové ‚slyšení‘ signalizovat, protože jí chybí viditelná hlava. Což vrací vodu na Hoferův mlýn,“ dodal Zandl.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef