Patrik Nacher sesbíral informace o Istanbulské úmluvě a z toho, co nyní napsal, docela mrazí. Takto prý může vypadat naše budoucnost

9. 11. 2018 16:33

Poslanec a předseda zastupitelského klubu hnutí ANO v Praze Patrik Nacher se ve svém textu na blogu Aktuálně.cz věnoval jednomu z nevíce propíraných témat posledních dnů. Je jím Istanbulská úmluva. Ta je podle jeho názoru dalším důkazem, že dnešní doba je vpravdě pseudokorektní. Původně dobrý záměr upozornit a bojovat proti násilí na ženách se prý proměnil doslova v šílenost.

Patrik Nacher sesbíral informace o Istanbulské úmluvě a z toho, co nyní napsal, docela mrazí. Takto prý může vypadat naše budoucnost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Patrik Nacher
reklama

Už samotné pojmenování úmluvy je podle Nachera paradoxní a svým způsobem signifikantní. A to v důsledku toho, že Istanbul je největší město Turecka, které se ze sekulární země postupně stává zemí netolerantní, pronásledující opozici, jiná náboženství a další skupiny občanů, zemí vracející se o století zpět.

Poslanec se se svým názorem řadí mezi ty, kteří říkají, že chránit ženy a bojovat proti násilí pomocí prevence je jistě bohulibé, nicméně k tomu postačí současné zákony. Pokud něco v naší legislativě chybí, může se to tam prý doplnit. „Pokud třeba nestačí kapacity policie, nechť se posílí. Pokud je nutné je ještě více proškolit, nic nebrání tomu, aby se tak stalo,“ dal za příklad.

Ač se snažil o úmluvě blíže informovat, stále mu prý nikdo nevysvětlit, v čem je vlastně ta přidaná hodnota Istanbulské úmluvy. Nesouhlasit s ní tak podle jeho mínění rozhodně neznamená nechránit ženy a nebojovat proti násilí na ženách, nýbrž nesouhlasit s něčím, co je nedílnou součástí této úmluvy. „S šílenou genderovou ideologií, kterou lze snadno zneužít. Koneckonců kampaň MeToo je krásným příkladem toho, kam až může zajít ‚ochrana‘ před sexuálním obtěžováním,“ varuje.

Tady už podle Nacherových slov nejde o rovnost pohlaví, ale o něco, co překonává i dosavadní absurdní pokusy o pozitivní diskriminaci. Připomíná, že úmluva mimo jiné bude vyžadovat „změnu postojů tradičních rolí pohlaví a stereotypů, díky nimž je násilí vůči ženám akceptovatelné“. „Nakonec tedy nejde ani tak o ochranu žen, nýbrž o ideologický dokument,“ podotkl.

Celé to pak podle něj začne kvótami o zastoupení mužů a žen, přes zavádění různých opatření k šíření nových genderových rolí, podpora neziskových organizací, které budou nositeli těchto opatření, kontrola a případné stahování informací podporujících původní pojetí role muže a ženy ve společnosti.

„Tady už se otevřeně bavíme o cenzurování a už se nikdo ani nesnaží tvářit, že tomu tak není. A na všechno budou dohlížet noví experti, nový kontrolní orgán (GREVIO) s širokými kompetencemi a ještě širší imunitou,“ upozornil a dodal, že sociální inženýrství bledne závistí. „A ještě jsou navíc kritici Istanbulské úmluvy nálepkováni za zpátečnictví, z protizápadního směřování nebo z ignorantství či dokonce šovinismu, neb jim je násilí na ženách údajně lhostejné,“ napsal Nacher něvěřícně na závěr.

Istanbulská úmluva je mezinárodní smlouva Rady Evropy z roku 2011, kterou Česká republika podepsala před dvěma lety a v nejbližších měsících by ji měla ratifikovat Poslanecká sněmovna. Úmluvu již ratifikovalo třiatřicet zemí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Manažer ČT přestal mít strach: Si ani neumíte představit, co se tady posledních 72 hodin děje. Ty porady, smlouvy, těch prachů pro paní **** a pana ****

4:44 Manažer ČT přestal mít strach: Si ani neumíte představit, co se tady posledních 72 hodin děje. Ty porady, smlouvy, těch prachů pro paní **** a pana ****

Pod podmínkou zachování anonymity měly ParlamentníListy.cz možnost hovořit se dvěma vysoce postavený…