Ministr obrany Martin Stropnický ve smutečním projevu připomněl, že Jaroslav Lieskovan do Afghánistánu nastoupil jako jeden z nejzkušenějších. "Útvaru v Chrudimi byl věrný po celých dlouhých 19 let. Byl to prostě srdcař, hrdý na svoji uniformu, hrdý na svoji práci. Armáda pro něj znamenala hodně, skoro druhý domov," řekl. Po Lieskovanovi zůstala manželka a tři děti, nejmladšímu synovi je půl roku. Stropnický rodině slíbil osobní pomoc.
Podle Lieskovanova kolegy a nynějšího zástupce náčelníka generálního štábu Aleše Opaty patřil Lieskovan, přezdívaný Lesy či Lesák, do jádra nově vznikajícího profesionálního výsadkového praporu. Připomněl jeho osm zahraničních misí v Bosně, Kosovu a Afghánistánu. "Každé své vyslání do operace bral velmi vážně. Říkal, že jde dělat práci, na kterou se celý život připravoval," řekl Opata.
Armádu podle náčelníka generálního štábu Petra Pavla v poslední události semkly. "Takováto událost přiměje všechny vojáky přemýšlet o trochu jiných hodnotách. Z nich bych vyzdvihl solidaritu, sounáležitost a kamarádství doslova až za hrob," řekl Pavel. Vrátil se i k samotné příčině tragédie. "Je to příčina, která se nedá předvídat, má spojitost s fanatismem, který jde za hranice našeho běžného chápání," řekl.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pan, čtk