Pavel Novotný a Noční vlci: Přiznal chystanou provokaci

01.05.2021 9:25

Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný z ODS zavzpomínal na loňský 1. máj. Tehdy si vzal na paškál ruský motorkářský gang Noční vlci i jejich české příznivce a nastražil na ně past. Letos Noční vlci z Ruska nepřijedou. Svou roli v tom možná sehrál i starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09).

Pavel Novotný a Noční vlci: Přiznal chystanou provokaci
Foto: Repro CNN Prima News
Popisek: Starosta Řeporyjí za ODS, Pavel Novotný

Anketa

Kdyby teď hospoda poblíž načerno otevřela zahrádku, zašli byste posedět?

53%
34%
hlasovalo: 20313 lidí
Ruský motorkářský gang Noční vlci, který sehrál svou úlohu i při obsazování ukrajinského poloostrova Krymu v roce 2014, rok co rok pořádá jízdy Evropou a vzpomíná na to, jak kdysi podobnými cestami kráčela Rudá armáda a osvobozovala východní a střední Evropu od nacistů.

Noční vlci by chtěli Českem projet i letos, ale podle všeho nedostanou příležitost. Jednak kvůli stále trvající pandemii koronaviru a jednak kvůli vyhroceným vztahům mezi Českem a Ruskem kvůli výbuchu ve Vrběticích z roku 2014, za nímž podle českých tajných služeb stáli dva ruští armádní zpravodajci. Tehdy zahynuli dva čeští občané.

Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) se obrátil na pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) i na ministra zahraničí Jan Kulhánka (ČSSD) a požádal je, aby Nočním vlkům zatnuli tipec.

„Krasojízda ‚Nočních vlků‘ nemá v Praze co dělat. Ruská motorkářská skupina ‚Noční vlci‘ se rozhodla uspořádat veřejné akce na místě bývalého pomníku maršála Koněva v Praze 6 a na Olšanských hřbitovech. Akce této skupiny slouží k šíření putinovské propagandy, což považujeme i ve světle kauzy Vrbětice za nepřijatelné a naprosto nevhodné. Proto dnes Ondřej Kolář, starosta Prahy 6, zaslal otevřené dopisy primátorovi Prahy Zdeňku Hřibovi a ministrovi zahraničí Jakubu Kulhánkovi. V nich vyzývá k tomu, aby se zasadili za zrušení těchto akcí. Město zatím nepodniklo jediný krok, jak těmto akcím zabránit. Podporujeme-li lidská práva, nemůžeme dávat prostor aktivitám spolku, který je nepokrytě pošlapává. Praha by měla rázně zakročit,“ uvedla k tématu TOP 09 už 28. dubna.

Noční vlci nemají v Praze co dělat

Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný zavzpomínal, jak v loňském roce připravil na ruský motorkářský gang past, která však nesklapla, protože motorkáři přece jen nebyli „úplní idioti“.

„Chystal jsem past, jelo v tom pár médií loni... Bylo to ready. Ale Vlci nejsou úplní idioti. První hádka Olšany, Foldyna chce Řeporyje, Vlci tuší levotu a trapas (mám kvůli nim u vlasovců nový tlampač). Druhá, ta samá hádka pak Bubeneč, a nepřijeli. Prozíravě,“ napsal Novotný na sociální síti Twitter.

Pavel Novotný promlouvá

Na streamu už Pavel Novotný oznámil, že letos s návštěvou Nočních vlků v Řeporyjích nepočítá.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šílené. Profesor na medicíně řekl „těhotná žena“, a hned se začal omlouvat. Likvidační petice studentů

19:08 Šílené. Profesor na medicíně řekl „těhotná žena“, a hned se začal omlouvat. Likvidační petice studentů

Konzervativní noviny přeložily text novinářek Barri Weiss a Katie Herzog o stále se šířící ideologii…