Pavel Novotný potrestá pachatele napadení Feriho. Zlobu namířil i do ODS!

24.04.2019 9:22

Na sociálních sítích, spravovaných starostou městské části Praha- Řeporyje Pavlem Novotným, se rozpoutalo nemilosrdné zúčtování se dvěma Moraváky, podezřelými z útoku na poslance TOP 09 Dominika Feriho na koštu vína ve vesnici Boršice.

Pavel Novotný potrestá pachatele napadení Feriho. Zlobu namířil i do ODS!
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Novotný při projevu

Prakticky hned poté, co Česká televize dramaticky avizovala napadení poslance Dominika Feriho, Pavel Novotný se tématu začal věnovat na svém facebooku.

Hned na úvod vyzýval, aby mu někdo poskytl identitu člověka, který „Dominika“ napadl. „Začal bych mu ničit život tyjo,“ plánoval si starosta městské části Řeporyje. A pak zalitoval, že nemůže veřejně ventilovat své nápady, jak tomuto člověku život ničit.

Výhrůžky Novotný rovnoměrně dělil mezi několik svých komunikačních kanálů. Takže přes twitter dvojici pachatelů pohrozil, že je „stihne osud Kristelové“. Tím měl na mysli moderátorku Kateřinu Kristelovou, se kterou dlouhodobě válčí a baví tím český bulvár.

„Bude to takhle: Zjistím identitu těch dvou, tu zveřejním a začnu jim potichu dělat zle, jsem mstivý člověk, tak to bohužel je,“ plánoval.

Přitom ještě slíbil krutý trest svému brněnskému kolegovi z ODS, který celý útok interpretoval tak, že „borci na zábavě si dali po čuni“. „Se stranickým kolegou to při nejbližší příležitosti vyřídím beze svědků a do smrti na to nezapomene,“ přislíbil.

Pak ale projevil vůči spolustraníkovi milosrdenství: „Pan Grund už to vysvětlil, takže dejme tomu v pořádku.“

Netrvalo dlouho a internetem začaly kolovat fotografie obou podezřelých, kteří měli napadnout poslance Feriho. Komunální politik je ihned sdílel s výzvou „Kdyby se našel někdo, kdo mi může do SZ napsat něco k identitě těchto dvou chlapců z Moravy, budu rád, díky!“ Pak ještě zalitoval, že v diskusích řádí „rasističtí čecháčci“.

Když se jedna z diskutujících snažila vášnivé diskutéry krotit, že vzhledem k tomu, že o incidentu nic neví, by nemuseli rovnou házet kategoriemi jako „rasisti“ nebo „příznivci Ortelu“ – Pavel Novotný jí suverénně odpověděl: „Je to ještě horší, už hecuji i jiné, prvoplánově jsem se jim rozhodl ublížit.“

Pavel Novotný

  • ODS
  • Největší miláček čtenářů nejnedůvěryhodnějšího webu v Evropě
  • starosta městské části

A pak už Novotný zjistil jména a rozjel trestnou akci. „Vladimír Hromádko, Uherské Hradiště – Mařatice,“ informoval o prvním z dvojice. Druhým byl jeho syn Vojtěch.

Novotného facebooková skupina se pak vyřádila na tom, že se jeden z nich dovolil na facebooku titulovat jako „vlastenec“. Kromě tomu se staršímu z obou mužů posmívali nad příspěvkem, ve kterém psal o tom, že vaří segedínský guláš z vepřového masa a přidal vtip „zdravím všechny muslimy, co vepřové nežerů“.

Do diskuse dorazil i proslulý trabantový světoběžník Dan Přibáň, který se rozohnil nad politickými preferencemi podezřelého. „Řád národa, naprosto nečekané!“ Pak se tloukl smíchy nad tím, že dotyčnému jistá známá přátelsky psala na facebook „vypadáš na té fotce jako vrah“, což rozesmálo i Pavla Novotného.

Cestovatel se pak s ostatními vesele bavil, že Řád národa je „živá anekdota“.

Dominik Feri na počátku dával případu rasistické vyznění slovy „nějací borci, kteří prý říkali něco o negrech“. Na facebooku sdílel fotografii, na které se usmívá, ačkoliv mu z košile roztržené na zádech teče krev.

Později policie vydala prohlášení, že „podle dosud zjištěných informací se jedná o ojedinělý konflikt místního charakteru související zejména se samotným námětem akce a požitým alkoholem“.

Později sám Feri uváděl, že motivem útoku byla spíše jeho politická činnost a případný rasový motiv zlehčoval slovy, že to „někdo říká“: „„Někdo říká, že z rasových. Podle svědeckých výpovědí tam prý něco takového zaznělo. Nechávám na policii, aby toto náležitě prověřila a vyhodnotila,“ sdělil poslanec, když den po koštu dorazil do Sněmovny.

Web Seznam Zprávy přispěchal se svědectvím sousedky Vladimíra Hromádka, které jej ukazuje jako sociopata, ze kterého prý „jde strach“. „Je to trochu podivín. Před lety se přistěhoval s rodinou, ale brzy se s manželkou rozvedli. Teď v domě bydlí sám a je uzavřený. Jde z něj strach,“ citoval server.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takže vy se nestydíte, uhodila Drtinová na Klause juniora. A jelo to celých dvacet minut

16:44 Takže vy se nestydíte, uhodila Drtinová na Klause juniora. A jelo to celých dvacet minut

Poslanec a zakladatel hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší je přesvědčen, že Evropská unie výrazně om…