Pavel Novotný přestřelil. Za slova o pověšení komunisty si vykoledoval obvinění

3. 10. 2019 19:58

Policie viní starostu pražských Řeporyjí Pavla Novotného (ODS) z podněcování k trestnému činu. Řeporyjský starosta je stíhaný za ostré výroky na adresu komunistického poslance Zdeňka Ondráčka. Problémové výroky Novotného se týkají Ondráčkovy květnové cesty na Ukrajinu do mezinárodně neuznávané Doněcké lidové republiky. „Já bych si přál, aby za tohle Vondráček visel,“ zní například jeden z Novotného problematických výroků.

Pavel Novotný přestřelil. Za slova o pověšení komunisty si vykoledoval obvinění
Foto: Repro Youtube
Popisek: Pavel Novotný

O rozhodnutí policistů informoval sám Novotný prostřednictvím twitterového účtu. „Budu s otevřeným hledím čelit obvinění za to, že jsem podotkl, že mlátička Ondráček by měl za vydávání se za delegaci ČR na Donbase viset jako vlastizrádce. NEODOLÁM! Hus také neodvolal,“ napsal řeporyjský starosta. Ke svému příspěvku pak umístil i fotografie usnesení o obvinění z 27. září, kde se můžeme dočíst, že Novotný mohl svými tweety „podněcovat neurčitý okruh lidí ke spáchání trestného činu vraždy“.

Mezi Novotného problematické výroky se měl zařadit výrok: „Já bych si přál, aby za tohle Vondráček visel.“ Ten byl jím zveřejněn 15. května letošního roku pod příspěvkem poslance TOP 09 Miroslava Kalouska. „Tohle se blíží vlastizradě. Ústavní činitel, který přísahal na zákony ČR, jedná v přímém rozporu se zahraniční politikou státu a v zájmu cizí moci. O tyto hlasy (KSČM) se vláda opírá v PS, takže se nic nestane. (Ministr zahraničí, pozn. red.) Tomáš Petříček vydá bezzubé stanovisko a nechá se od nich podporovat dál,“ psal tehdy Kalousek.

Pavel Novotný

  • ODS
  • Největší miláček čtenářů nejnedůvěryhodnějšího webu v Evropě
  • starosta městské části

Jiný kontroverzní výrok pak zase zní: „Jsem pro obžalobu Zdeňka Ondráčka z vlastizrady a po odsouzení na doživotí jeho usmrcení tajnou službou. A držte hubu, že někomu přeji smrt. Přeji, ale za tohle býval polní soud a rovnou kulka. Zm*d“. Ten Novotný zveřejnil přímo na svůj twitterový profil.

Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček jel do mezinárodně neuznávané Doněcké lidové republiky letos v květnu v rámci oslav tamního „Dne republiky“. Na místě jej s vojenskými poctami přivítal místní prezident samozvaného útvaru Denis Pušilin. „Poslanec Ondráček dělá ostudu České republice. Na této cestě oficiálně ČR nezastupoval. Kromě videa s tímto ‚úspěchem‘ nevím, jaký byl cíl jeho cesty,“ reagoval tehdy ministr zahraničí Tomáš Petříček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: rak

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klaus to odpálil, Trikolóra je ve Sněmovně, ukázal průzkum. Sílí SPD a ANO. Zato Fialova ODS je v hrůzostrašné situaci

18:07 Klaus to odpálil, Trikolóra je ve Sněmovně, ukázal průzkum. Sílí SPD a ANO. Zato Fialova ODS je v hrůzostrašné situaci

Pokud by se volby konaly nyní, ve Sněmovně by zasedlo sedm stran. Nově i Trikolóra Václava Klause ml…