Pavlovo foto. S masovým vrahem? Babiš nechápe, čím se generál chlubí

18.01.2023 8:17 | Ze sítí

Andrej Babiš nechápe, že se Petr Pavel chlubí svou fotografií s nejvyšším velitelem ruské armády, který právě velí krvavé operaci na Ukrajině. On by se prý takovým známým na sociálních sítích v současné době rozhodně neprezentoval.

Pavlovo foto. S masovým vrahem? Babiš nechápe, čím se generál chlubí
Foto: z internetu
Popisek: Pavel a Babiš

Předvolební návštěva Andreje Babiše u Emmanuela Macrona vedla fanoušky Petra Pavla ke zvláštnímu nápadu. Vyzvali svého kandidáta, ať také zveřejňuje své fotky s významnými světovými osobnostmi, kterých má z časů, kdy vedl vojenský výbor NATO velkou zásobu.

Kromě fotek s Václavem Havlem či západními státníky minulé dekády generál zveřejnil i svou forografii s Valeriem Gerasimovem, vrchním velitelem ruské armády, nedávno pověřeným, aby osobně vedl ofenzivu na Ukrajině.

Petr Pavel se nikdy netajil, že v čase první ukrajinské války jako představitel NATO se s Greasimovem sešel a měli spolu dlouhý, plodný a prý velmi poučný rozhovor. Při něm pravděpodobně vznikla i zveřejněná fotografie.

Andrej Babiš ale nemá pro foto s ruským generálem žádné pochopení. „Fotkou s masovým vrahem bych se fakt nechlubil,“ vzkázal svému soupeři. K tomu pro kontext dodal článek o Gerasimově působení na Ukrajině.

Pavel o schůzce s Gerasimovem hovořil už před volbami. Po obsazení Krymu a první válce na Donbase prý velmi usiloval o to, aby s Moskvou neustala komunikace a kontakt. „Zastával jsem pozici, že sice nemůžeme obnovit vztahy před anexí, ale že se musíme snažit s Ruskem obnovit alespoň nějakou formu komunikace, protože čím delší bude období, kdy se spolu nebudeme vůbec bavit, tím hůře si budeme rozumět a začneme interpretovat kroky druhé strany chybně, což nás může dovést ke konfliktu, který si nikdo nepřeje,“ vysvětloval.

To obnášelo především snahu o styk s Gerasimovem, už v té době vrchním velitelem ruských vojsk. Ke schůzce na nejvyšší úrovni prý došlo asi po dvou letech příprav na neutrální půdě v Baku. Pavel na ni prý šel velmi nervózní, protože se mohlo mnoho pokazit.

Gerasimov je podle něj těžký protivník, se kterým se jedná velmi špatně.

V rozhovoru se Pavel mimo jiné pochlubil tím, jakou si na Gerasimova připravil taktiku, tak překvapivou, že prý koukala i jeho vlastní delegace.

„Když Gerasimov přečetl asi první stránku ze svého materiálu, řekl jsem mu, ať mi odpustí, ale že bychom se takhle nikam nedostali – přečteme si navzájem stanoviska a skončíme u toho, že si vůbec nerozumíme a odejdeme z jednání bez jakéhokoliv výsledku. Řekl jsem mu, ať tyhle připravené argumenty necháme politikům a diplomatům a my se budeme věnovat otázkám vojenským, protože jsou v naší gesci a dokážeme v nich dosáhnout pokroku,“ vyprávěl.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

Mgr. Mikuláš Peksa byl položen dotaz

Co byste vzkázal těmtisícům nezaměstnaným, kteří kvůli vám přijdou o práci?

Cituju z webu Aktuálně: ,,V případě zavedení emisní normy Euro 7 bude Škoda muset zavřít jednu výrobní halu, o práci přímo u automobilky přijdou tři tisíce lidí. Včetně dodavatelů půjde zhruba o deset tisíc." Vy normu hájíte. Fakt vám nedochází, jaké negativní důsledky s sebou přináší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Slováci nemají rádi NATO, hrozila se Čaputová. Fico ji ztrestal

21:31 Slováci nemají rádi NATO, hrozila se Čaputová. Fico ji ztrestal

„Je potřeba vyměnit politiky, ne národ.“ Lídr slovenské opoziční strany Směr a někdejší premiér Robe…