Payne ve svém dopise poukazuje na skutečnost, že úkolem České republiky je nyní zaplatit církvím odškodnění ve vysoce nadstandardní výši oproti odškodnění pro soukromé osoby. V pohledu na morální správnost rozhodnutí o církevních restitucích se však názory veřejnosti různí, a i když se prý zdá, že většinový názor občanů se neshoduje s rozhodnutím předchozí vlády a Parlamentu, Payne považuje tento fakt pro rozhodnutí uskutečnění odluky za irelevantní.
- TÉMA: Miliardy pro církve
Upozorňuje, že nebude-li odluka provedena včas, hrozí, že církev, jako dominantní zaměstnavatel na trhu práce a jako kapitálově jeden z nejvlivnějších subjektů, bude chtít uplatňovat vliv na chod českého státu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nem