Peake? Vyčuraná kariéristka, píší Fragmenty

18.04.2012 16:02

Prohradní revue Fragmenty se pustilo do Karolíny Peake a jejího opuštění věcí veřejných. Podle redaktorky Ivany Haslingerové je Peake kariéristka, která čeká, že bude za své kroky odměněna ministerstvem spravedlnosti.

Peake? Vyčuraná kariéristka, píší Fragmenty
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karolina Peake

Haslingerová uvádí, že je nevídané, aby tolik přeběhlíků založilo v Poslanecké sněmovně frakci. "Jen mi matně napadá, že měl pravdu kdysi Miroslav Sládek, když požadoval, aby při odchodu ze strany v průběhu volebního období byl poslanec nahrazen druhým v pořadí, protože voliči dali hlas straně, ne jemu. Ano, jiná věc by byla při jednokolovém většinovém volebním systému, ale při poměrném, jako je tomu u nás, je to pravda," píše autorka.

Peake je ve sněmovně díky Bártovi

Podle redaktorky se proslýchá, že Peake dostane ministerstvo spravedlnosti, a proto nyní už nebude moci nikdo volbám věřit. "A ani sami šéfové stran si nemohou být jisti, že nejsou některým kariéristům dobří jen k tomu, aby jim poskytla jejich strana peníze na drahou kampaň a na dosažení vrcholu v jejich politické kariéře (peaked znamená dosažení vrcholu) a pak je odkopnou," pokračuje Haslingerová.

Podle ní je resort hezkým kariérním vrcholem pro někoho, kdo fotil fotky pro volební kampaň v plavkách. "A pro velkou stranu je to snadná politická korupce a nic nestojí, takže to není úplatek natož pak půjčka. Samozřejmě, že tito přeběhlíci vše zdůvodní krásnými frázemi. Paní Peake prý (najednou) "nesouhlasí s destruktivní politikou strany". Krásná fráze za níž se dá schovat cokoliv. Ve vládě ale zůstává. Bodejť ne, když má takový post. Jen nějak zapomíná, že post získala díky VV Víta Bárty a její předvolební podbízivé rétorice, jak budou VV vše dávat do pořádku, jak budou bojovat s korupcí..." dodává Haslingerová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na Tomáše Kluse, obdivovatele Grety, se pověsili paparazzi. To neměl nikdo vidět!

11:20 Na Tomáše Kluse, obdivovatele Grety, se pověsili paparazzi. To neměl nikdo vidět!

Poté co se v uplynulých týdnech prohnaly přírodní živly Evropou, vystoupil na sociálních sítích Tomá…