Pekarová Adamová zaútočila na Okamuru přes jeho rodinu. Rána! Vše je lež. Toto si měla nejprve zjistit

26.08.2021 15:27 | Kauza

“Lže jako když tiskne,” reaguje Tomio Okamura, lídr SPD na slova šéfky TOP 09 Markéty Pekarové Adamové. Ta totiž prohlásila, že největším bojovníkem proti migraci v Česku je potomek migranta. A jaká je skutečnost? “Můj tatínek byl občan Japonska a nikdy nikam neemigroval, nikdy nežil v ČR a moje maminka byla česká občanka z Bystřice pod Hostýnem,” uvedl Okamura.

Pekarová Adamová zaútočila na Okamuru přes jeho rodinu. Rána! Vše je lež. Toto si měla nejprve zjistit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová v nedávném rozhovoru na CNN Prima News mluvila jak o předvolebních tématech koalice SPOLU, jejíž kandidátku v Praze vede, ale zaměřila se i na komentář některých jiných stran.

Anketa

Chcete, aby byl Andrej Babiš premiérem až do roku 2025?

79%
19%
hlasovalo: 17186 lidí

V reakci na téma migrace se navezla do předsedy hnutí SPD Tomia Okamury a snažila se ho zesměšnit. Zaměřila se totiž na jeho rodinu.

Opět lže jako když tiskne

“Největším bojovníkem proti migraci je právě potomek migranta,” řekla Pekarová Adamová. Z vyjádření samotného Tomia Okamury pro ParlamentníListy.cz plyne, že místo zesměšnění či kritiky svého odpůrce si šéfka TOP 09 spíš naběhla na vidle. Podle něho totiž politička lže.

“Lídryně koalice SPOLU Pekarová-Adamová opět lže jako když tiskne. Můj otec nikdy v ČR nežil, takže logicky nejsem a ani nemůžu být potomek migranta. Moje maminka byla občanem České republiy z Bystřice pod Hostýnem na Moravě, a já měl od narození československé občanství. Můj tatínek byl občan Japonska a nikdy nikam neemigroval. Ostatně, emigrovat ze supervyspělého demokratického Japonska, kde je desítky let průměrný plat v přepočtu kolem 90 tisíc korun měsíčně, ani nedává žádný smysl,” kroutí hlavou šéf SPD a místopředseda Sněmovny.

Kromě toho se prý ve své migrační politice inspiroval právě ve vlasti svého otce. “Japonský přístup k migraci byl pro mne vždy inspirující - platí tam nulová tolerance nelegální migrace Japonsko proto nemá žádné problémy s nepřizpůsobivými cizinci a jejich kriminalitou,” vzkazuje.

“A ještě bych rád dodal, že lídryně koalice SPOLU Pekarová-Adamová řekla, že by ČR měla přijmout všechny islámské migranty z Afghánistánu, co bojovali proti islamistům, a budou o to mít zájem. Pekarová-Adamová také tento měsíc řekla, že bychom měli do ČR přijmout i migranty z jiných zemí. Na základě těchto jejích výroků je jasné, ze koalice SPOLU chce přijímat islámské migranty, stejně jako koalice Pirátů-STAN, se kterými chtějí utvořit vládu. Je to jasný vzkaz pro voliče v říjnových volbách.

Pouze SPD prý odmítá migraci

Nelíbí se mu ani příjetí afghánských spolupracovníků. "Také Andrej Babiš přijal minulý týden do ČR prvních 170 islámských afghánských migrantů. Velká Británie, Francie a Německo přitom upozornily, že mezi evakuovanými migranty našli teroristy či zločince. SPD je jedinou stranou v Parlamentu, která říká jasné NE migraci a NE islámu v ČR! Prosazujeme nulovou toleranci této migrace. Podpořte nás prosím ve volbách!” uvedl v reakci pro ParlamentníListy.cz Tomio Okamura.

Důrazně také odmítá nově představenou předvolební kampaň koalice SPOLU. Ta zveřejnila plakáty, na kterém jsou coby “strašák” pro občany vyobrazeni tři politici. Andrej Babiš (ANO), Vojtěch Filip (KSČM) a Tomio Okamura (SPD). Koalice SPOLU tyto plakáty představila v několika variantách s následujícími nápisy: “Hrozba, kterou musíme zastavit”, “Zadusí vás byrokracií”, “Zdevastují životní prostředí” nebo “Přivedou zemi k bankrotu”. 

SPD hrozbou? Jen pro protičeské partaje

O nějakém plakátu nic nevím, ale pokud je tam SPD jako hrozba pro ty, kdo chtějí covidovou totalitu, omezují svobody lidí, chtějí přijmout nelegální migranty a euro a odmítají demokracii, pak mají pravdu. Ano, pro tyhle protičeské partaje, které jsou ověnčené korupčními skandály, je SPD hrozba a věřím, že velmi silná,” okomentoval to Okamura.

Podle šéfa ODS Fialy chce koalice SPOLU varovat před tím, že uvedené strany prý budou Českou republiku posouvat k Rusku. "Tyto volby mají jedno zásadní téma. Jestli porazíme extrémismus a populismus. Extrémisté a populisté mohou Česko posouvat k Rusku," prohlásil šéf ODS Petr Fiala a varoval před spoluprací ANO, SPD a KSČM.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš pro PL: Žádná dohoda s EU! Vměšují se, i Jourová. Jsme svobodná země

6:20 Babiš pro PL: Žádná dohoda s EU! Vměšují se, i Jourová. Jsme svobodná země

ROZHOVOR S PREMIÉREM Migrace je stále vážné téma, které je nutné řešit. Opozice to popírá, protože n…