Pekarová: Cítím vztek a smutek

03.05.2021 8:48

Šéfka TOP 09 a lídryně pravicové koalice Spolu – ODS, lidovců a TOP 09 – v Praze Markéta Pekarová Adamová podle svých slov cítí smutek a zároveň vztek, když se rozhlédne kolem sebe a vidí, jako koalice ANO a ČSSD, donedávna držená u moci komunisty, hodila přes palubu podnikatele a drobné živnostníky. Hodlá to změnit.

Pekarová: Cítím vztek a smutek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová

Markéta Pekarová Adamová, předsedkyně TOP 09, už toho má dost. Když pravicová koalice Spolu na Petříně představovala kandidáty do sněmovních voleb, bouchla Pekarová Adamová do stolu a oznámila, že na rozdíl od současné vlády chce živnostníkům a podnikatelům opravdu pomoct.

„Včera jsme na Petříně představili kandidátku koalice Spolu v Praze, kde je mi ctí být lídryní. Zásadní je pro nás restart podnikání. Cítím smutek a vztek zároveň, když vidím zavřené živnosti, restaurace a kavárny. Pohnout je třeba i s dostavbou pražského okruhu. SPOLU to dáme,“ oznámila veřejnosti.

Pekarová Adamová promluvila

Spolu s ní v Praze kandiduje na druhém místě expertka ODS na obranu Jana Černochová, na místě třetím sněmovní matador Marek Benda (ODS) a na místě čtvrtém nejmladší poslanec TOP 09 Dominik Feri. První pětici kandidátů uzavírá lidovecký kandidát Tom Philipp, přednosta Kliniky revmatologie a rehabilitace 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy.

V první desítce nechybí ani stávající poslanci za ODS, lékař Bohuslav Svoboda a historik Pavel Žáček. Na 9. místě se nalézá také starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura to rozsekal na sjezdu: Největším nepřítelem demokracie jsou elity přisáté na veřejné peníze. Bruselofilové nás zničí

13:00 Okamura to rozsekal na sjezdu: Největším nepřítelem demokracie jsou elity přisáté na veřejné peníze. Bruselofilové nás zničí

Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) si na dnešní celostátní konferenci zvolí své vedení na příští…