Pekarová, Fiala a Jurečka opékali buřty mezi fanoušky. Pražská akce se vydařila

17.07.2021 13:29 | Reportáž

V rámci pokrývání volebních kampaní jednotlivých stran a koalic jsme navštívili předvolební opékačku buřtů koalice SPOLU. Předsedové měli zpoždění, ale nakonec dorazili, i s poslaneckým doprovodem a fotografy. Petr Fiala a Marian Jurečka byli oblečeni skoro jako dvojčata. „Nemám buřta. Kde mám buřta?“ sháněla se předsedkyně Markéta Adamová Pekarová. A na akci se objevilo pár dalších známých tváří.

Pekarová, Fiala a Jurečka opékali buřty mezi fanoušky. Pražská akce se vydařila
Foto: Karel Šebesta
Popisek: Předsedové SPOLU grilují

Anketa

Souhlasíte, aby se pokuty za opakované přestupky odečítaly ze sociálních dávek?

97%
1%
hlasovalo: 17387 lidí
Na „pivo s předsedy“ jsme dorazili ve čtvrt na sedm, tedy patnáct minut po oficiálním zahájení akce. Na místě už seděli a postávali lidé, oheň už byl připraven. Tričko SPOLU měl však jen jeden organizátor, tudíž nebylo úplně jasné, kdo z přítomných si přišel do oblíbené lokace jen vypít pivo a sníst párek v rohlíku, a kdo tuto činnost chtěl spojit s politikou. Na místě jsme po příchodu zahlédli pouze starostu Prahy 6 Ondřeje Koláře v pruhovaném tričku.

Chyběli však předsedové. Na přítomné se zanedlouho spustil déšť, ale jednalo se jen o kratší přeháňku, která počet účastníků nijak nezredukovala. Předsedové však stále chyběli. V 18.40 jsme se již hotovili akci opustit. A při odchodu jsme narazili na předsedy SPOLU, kteří právě přijeli, tedy na Markétu Adamovou Pekarovou a Petra Fialu, v doprovodu starostky Prahy 2 a poslankyně Jany Černochové, zastupitelky Lenky Mottlové a také dalších asistentů a fotografů. Předsedkyně TOP 09 přijela volební dodávkou, Petr Fiala pak svým černým bavorákem. Pekarová Adamová před odchodem na akci ještě odložila své bílé oblečení, ke grilování si sako nevzal ani Petr Fiala. „Je tu Marian?“ ptala se šéfka TOPky po třetím předsedovi z koalice SPOLU. Jak jsme věděli, nebyl.

Na akci se předsedové pozdravili se svými příznivci a fotografové udělali první fotky. To už se ale předsedové usazovali do kruhu, kde se chystala grilovačka. Markéta Adamová Pekarová se zmocnila vidle na opékání, ale chyběla jí hlavní ingredience. „Nemám buřta. Kde mám buřta?“ ptala se se s úsměvem.

Fiala a Adamová Pekarová se pak usadili, dostali opékadla i buřty, a fotografové se pustili do své práce. Na akci pak dorazil i předseda KDU-ČSL Marian Jurečka, oblečený v podstatě totožně jako Petr Fiala, tedy v kalhotách od obleku a v modré košili. Po přesazování na pokyn fotografů a plánovačů se všichni tři předsedové usadili kolem ohně a vznikly fotografie, které si SPOLU zavěsilo na sociální sítě.

Po Jurečkovi dorazil ještě veterán poslaneckých lavic, poslanec ODS Marek Benda, a zatímco Petr Fiala pro neformální příležitost své sako odložil, Marek Benda zůstal v „poslaneckém“ a kousek od kroužku opékačů spokojeně upíjel pivo a diskutoval s postaršími účastníky akce.

Po fotografování se předsedové vmísili mezi postávající příznivce SPOLU a diskutovali. Žádný velký předvolební projev se nekonal. Když jsme akci opouštěli, byla atmosféra přátelská.

Připravuje se grilování

Přicházejí předsedové

Úsměv prosím

Marek Benda v tradičním úboru

Odtamtuď to foť

Marian Jurečka dorazil

Předsedové se rovnají pro společné foto

O fotografy nouze nebyla

Předsedové koalice SPOLU

Když se přikládá, létají jiskry

SPOLUmobil

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Karel Šebesta

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jak z pavlače, je zděšena Němcová. A teď se jí přitíží

12:47 Jak z pavlače, je zděšena Němcová. A teď se jí přitíží

Senátorku Miroslavu Němcovou v poslední době pobouřilo video ministryně práce a sociálních věcí Jany…