Pekarová „kecá“ do vysílání Rozhlasu. Dostala za uši. Nejen ona

16.12.2021 7:44 | Ze sítí
autor: kas

Generální ředitel ČRo René Zavoral ohlásil v rozhlase velké změny, mezi nimi i výměnu na postu ředitele zpravodajství. Na nový post nastupuje Jitka Obzinová, která dříve řídila zpravodajství na Primě. A má za sebou „skandál“, kdy redaktorům Primy přikázala, jak mají informovat o migrační krizi, tedy jako o hrozbě. Jeden z redaktorů si ji nahrál a pak nahrávku předal serveru Hlídací pes. Nyní proti ní zní hlasy z Respektu, z A2larmu a z ČT. A také od Markéty Pekarové Adamové, předsedkyně Poslanecké sněmovny. Tu ovšem jeden novinář odkázal do patřičných mezí.

Pekarová „kecá“ do vysílání Rozhlasu. Dostala za uši. Nejen ona
Foto: Repro Prima TV
Popisek: Jitka Obzinová

V Českém rozhlasu se chystá změna postu šéfa zpravodajství. Dosavadního ředitele Jana Pokorného nahradí Jitka Obzinová, bývalá šéfka zpravodajství televize Prima. Změnu ohlásil generální ředitel ČRo René Zavoral na jednání Rady ČRo. Obzinová je podle něho krizová manažerka, nastoupit má k 1. lednu.

Rozhodnutí vyvolalo u některých mediálních osobností nevoli. Proti Obzinové vystoupila například Ivana Svobodová z Respektu, která označila zpravodajství pod vedením Jana Pokorného za kvalitní. „Navzdory všemožným tlakům na ‚vyváženost‘, v překladu ‚zvěte tam víc lidí, co chtějí ven z EU, to je jedno, že neumí argumentovat‘,“ otřela se o snahu o názorovou pluralitu.

A následně o Obzinovou: „Soudím, ze šéfredaktorka, která na poradě podřízeným vysvětlovala, že musí točit proti uprchlíkům, protože ‚máme nějakého zaměstnavatele a ten má nějaký postoj‘, což je třeba respektovat (2015, Prima), by měla být navěky vyloučena z možnosti vést cokoliv ve veřejnoprávním médiu. Protože větší důkaz o tom, že nepochopila, co znamená být novinář a proč je pro společnost důležité, aby novináři sloužili veřejnosti, nikoliv zaměstnavateli, případně politikům, asi nelze přinést. Jan Pokorný tohle chápal velmi dobře.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

19:25 Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

Vládní zmocněnec pro klimatickou politiku Filip Turek (Motoristé) naznačil, že prezident Petr Pavel …