Pekarová podpořila Vystrčila: Už dokázal, že neohne hřbet. Ani před silnými tlaky

15.10.2020 21:23

Předsedou Senátu zůstane s největší pravděpodobností Miloš Vystrčil (ODS), má podporu STAN i nové koalice TOP 09 s ODS, která má nyní v horní komoře Parlamentu nejsilnější klub. Předsedkyni TOP 09 Markétu Pekarovou Adamovou těší, že nehrozí, že Vystrčila na jeho postu vystřídá někdo jiný. „Miloš Vystrčil svými činy v čele Senátu dokázal, že neohne hřbet ani před silnými tlaky z Číny,“ říká pochvalně na jeho adresu.

Pekarová podpořila Vystrčila: Už dokázal, že neohne hřbet. Ani před silnými tlaky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová
reklama

Dokud nevznikla nová koalice TOP 09 s ODS, bylo nejsilnějším senátorským klubem hnutí STAN, které si mohlo podle pravidel nárokovat možnost dosadit do křesla šéfa Senátu svou osobnost. „Budeme podporovat Miloše Vystrčila do funkce předsedy Senátu a výrazněji rozvíjet spolupráci s TOP 09 a ODS na parlamentní úrovni,“ řekl senátor a místopředseda TOP 09 Tomáš Czernin, který bude prvním místopředsedou nové frakce TOP 09 a ODS.

Za to, že se podařilo spojit síly TOP 09 a ODS, je ráda i předsedkyně Pekarová Adamová. „Miloš Vystrčil svými činy v čele Senátu dokázal, že neohne hřbet ani před silnými tlaky z Číny. Je velmi důstojným ústavním činitelem, díky kterému jsou postoje Senátu známé i široké veřejnosti. Jsem ráda, že naši senátoři pana Vystrčila podpoří a zároveň dokazují, že jim jde o spojování sil i do budoucna. Namísto vytvoření vlastního klubu jsme zvolili cestu spojení s ODS, kterou voliči už ocenili v uplynulých volbách,“ uvedla předsedkyně TOP 09.

Právě udržení Vystrčila ve funkci bylo hlavní důvodem vytvoření nové senátní koalice: „Jako senátoři TOP 09 podporujeme ve funkci předsedy Senátu Miloše Vystrčila, a to je jeden z důvodů, proč jsme se rozhodli spojit s ODS. V tradici Senátu se totiž jeho předsedou stává nominant nejsilnějšího klubu,“ připomněl senátor Tomáš Czernin, první místopředseda TOP 09.

„Současně považuji tento krok za logický vzhledem k tomu, že TOP 09 jedná s ODS o další spolupráci směrem k parlamentním volbám v příštím roce,“ uzavřel senátor Czernin.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ty v*le! Sebrat Arenbergerovi 90 procent. Dominik Hašek zostra

16:49 Ty v*le! Sebrat Arenbergerovi 90 procent. Dominik Hašek zostra

Známý sportovec, jehož jméno je občas skloňováno i v souvislosti s prezidentskými volbami za dva rok…