Pekelný a nezastavitelný Andrej Babiš. Takto se prý chová u sebe v podniku

21. 10. 2013 9:03

Server Aktuálně.cz a online deník Insider přinášejí rozsáhlý portrét zakladatele a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Podle předvolebních průzkumů má tento miliardář, majitel skupiny Agrofert, se svým politickým projektem velkou šanci dostat se do sněmovny. Stále trvá na tom, že stát se má řídit jako firma, jejíž akcionáři jsou občané. Insider se tedy podíval na to, jaký je Babiš vlastně manažer.

Pekelný a nezastavitelný Andrej Babiš. Takto se prý chová u sebe v podniku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš
reklama

Anketa

Máte obavy ze vzestupu hnutí ANO?

67%
33%
hlasovalo: 9205 lidí

Mantrou Andreje Babiše by podle online deníku mohlo být "vždy připraveni". Celý Agrofert, který čítá přes 200 firem v několika zemích, majitel řídí pomocí textových zpráv a jeho manažeři musí být prý nepřetržitě na příjmu. Počítač Babiš téměř nepoužívá, vystačí si s papírovým kalendářem a poznámkami.

K zastižení podnikatel není příliš často ve své kanceláři v centrále Agrofertu na pražském Chodově, ale spíše v kavárenském salonku v sousedním Centru pohybové medicíny, které nechal postavit pro svého kamaráda, fyzioterapeuta Pavla Koláře. Schůzky si Babiš sjednává také v sokolovně v městečku Průhonicích, kde bydlí.

Fotogalerie: - Babišovy dobroty

Andrej Babiš na pražském Andělu promlouval s občan...
Nejprve formou diskuze neoficiálně
Andrej Babiš, lídr hnutí ANO v Praze
K občerstvení se podával makovec a jednohubky zřej...
Volební slogan zatím zaměstnal bodyguardy
Setkání pokračovalo debatou moderovanou.

Pracovní nasazení

Babiš je prý typický workholik a hektické tempo ještě zvýšil se založením ANO, jemuž věnuje zhruba polovinu svého času. Jeho denní program začíná v šest ráno, obsahuje několik schůzek s manažery a právníky Agrofertu, stihne vyřešit záležitosti své nadace, natočit spot v Českém rozhlase, dát interview, absolvovat mítink s občany, poradu s marketingovým týmem ANO, mediální trénink i debatu se studenty. Jednání má nezřídka ještě i o půlnoci, popisuje Insider.

"Jsem teď trochu unavený, volební kampaň je náročná, spím nejvýš tři hodiny denně," svěřil se podnikatel. Ani normálně prý ale nespává více jak pět hodin. Nejvíce ho vystihuje slovo "urputnost", když si stanoví nějaký cíl, udělá vše pro to, aby se k němu dostal.

Babišovi podřízení se shodují, že práce pro něj je náročná, protože vyžaduje od všech podobné pracovní nasazení. Pro "bílé límečky" Agrofertu neplatí pracovní doba, k dispozici musí být podle potřeby. Sympatické jsou ale neformální vztahy panující ve firmě. Prý jako první miliardář zdraví v podniku uklízečky a s kolegy sdílí stejnou toaletu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Koněv pryč: Ubohost? Foldyna „chytl rapla“. Ozvala se i známá europoslankyně

13:26 Koněv pryč: Ubohost? Foldyna „chytl rapla“. Ozvala se i známá europoslankyně

Socha maršála Koněva je pryč a poslanec Jaroslav Foldyna se zlobí. Přesun pomníku z veřejného prostr…