Přizpůsobení je nutné kvůli očekávanému růstu průměrné teploty a nižšímu stavu vody v půdě. Řekl to dnes viceprezident Agrární komory ČR Václav Hlaváček na tiskové konferenci po jednání vědců a zemědělců s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) v Brně.
Peníze by měly dostat podniky vybrané na základě Generelu vodního hospodářství krajiny ČR. Adaptační opatření se u nich budou testovat. Patří k nim Zemědělské družstvo Bulhary z Břeclavska s rostlinnou a živočišnou výrobou. „Mají také révu vinnou a část pozemků zavlažovanou. Klasickou rostlinnou a živočišnou výrobu má také Agros Vraný z Kladenska,“ uvedl Hlaváček.
Další tři podniky jsou specializované. Jedním z nich je převážně zelinářský podnik Ostrožsko z Uherskohradišťska, další je ZD Libčany u Hradce Králové jako největší pěstitel třešní v Česku. Posledním je Zemědělská společnost Chrášťany v okrese Praha-západ, která se zaměřuje na rostlinnou výrobu a pěstování chmele.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp