Penzion odmítl dát najíst Zemanovi a jeho lidem. Prý mají raději knížete, píše server

09.08.2013 10:11

AKTUALIZOVÁNO Penzion Modřín ve Velké Úpě podle serverů Idnes.cz a Lidovky.cz předem odmítl pohostit prezidenta republiky Miloše Zemana a jeho doprovod během víkendového výstupu na Sněžku. Ten se koná v rámci tradiční Svatovavřinecké pouti. Jako důvod vedení penzionu uvedlo Zemanovy levicové názory. Kancléř prezidenta republiky Vratislav Mynář pro ParlamentníListy.cz uvedl, že informace obou serverů nejsou pravdivé.

Penzion odmítl dát najíst Zemanovi a jeho lidem. Prý mají raději knížete, píše server
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman
reklama

Uspořádat hostinu pro Zemana a jeho suitu dostal za úkol penzion od města Pec pod Sněžkou, Modřín ji však odmítl. Píše o tom server iDnes.cz.

"Nelíbí se nám prezidentovy názory, nejsme jeho voliči, naopak tu máme velké slevy pro pravicově smýšlející seniory. Ať si to klidně udělá nějaký konkurenční podnik," vysvětlil Idnesu majitel podniku Ondřej Palla.

Se ztrátou možného výdělku si hlavu nedělá. "Je nám to jedno, hostů máme dost, neděláme všechno jen pro peníze," tvrdí.

Schwarzenberga by pohostili

Naproti tomu pokud by přišla podobná nabídka, jen místo Zemana by měl dorazit jeho sok z prezidentského klání Karel Schwarzenberg, podnik by ji rozhodně přijal. "Ale není to tak, že bychom někoho diskriminovali, tak jak nám teď někteří vyčítají. Kdyby k nám Miloš Zeman přišel neohlášeně, samozřejmě bychom ho obsloužili jako běžného hosta. To je však jiný případ než tento. Když se mě někdo zeptá, jestli svůj hotel pronajmu na nějakou akci, je na mně, jestli to udělám, nebo ne," vysvětluje Palla.

Pro server Lidovky.cz se ještě k odmítnutí pohostit Zemana vyjádřila manažerka penzionu Modřín Anežka Pollová: "Neztotožňujeme se s jeho názory a jeho projev nás uráží. Jeho volební kampaň byla nesnesitelná a celkově sympatizujeme spíš s Karlem Schwarzenbergem. Ať to udělá někdo jiný, nám to radost neudělá."

Prezidentova mluvčí Hana Burianová v pátečním článku serveru Lidovky.cz uvedla, že kancelář prezidenta žádné místo v penzionu oficiálně nerezervovala a o odmítnutí nic neví.

Kancléř prezidenta republiky Vratislav Mynář v pátek dopoledne ParlamentnímListům.cz dokonce řekl, že informace obou zpravodajských serverů nejsou pravdivé. Více čtěte ZDE

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

16:50 „Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

"Žádám vás, abyste co nejdříve odevzdali památník Ruské federaci," napsal mimo jiné ruský ministr ob…