Personální rošády: Kde skončili Bublan či Špidla? A kolik lidí odešlo se Staňkem?

17.08.2019 13:25

Z vlivných sociálních demokratů se stávají poradci současných ministrů. Na Ministerstvo vnitra se nyní vrátil jeho někdejší šéf František Bublan. Za poslední půlrok se změny odehrály i na dalších ministerstvech. Třeba na Ministerstvu práce a sociálních věcí; zatímco jeho někdejší sociálnědemokratický ministr Zdeněk Škromach je dál externím poradcem, jeho předchůdce a pozdější premiér Vladimír Špidla se stal kmenovým zaměstnancem ministerstva, píše MF Dnes.

Personální rošády: Kde skončili Bublan či Špidla? A kolik lidí odešlo se Staňkem?
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Bublan
reklama

Kromě toho, že se František Bublan vrátil na vnitro, byl nedávno také zvolen do rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR). „Myslím si, že by to nemělo vzbudit rozepři,“ věří politik, který se chce angažovat jak v ÚSTR, tak na Ministerstvu vnitra, kde začal působit také Tomáš Šenkeřík, stranický tajemník Zlínského kraje.

Změny zaznamenalo také Ministerstvo práce a sociálních věcí. Zatímco bývalý sociálnědemokratický ministr Zdeněk Škromach je dál externím poradcem, jeho předchůdce a pozdější premiér Vladimír Špidla se stal kmenovým zaměstnancem ministerstva. Stejně jako například šéfanalytik někdejšího předsedy vlády Bohuslava Sobotky Michal Pícl.

Informace o tom, na kolik si Špidla a Pícl přijdou, ministerstvo s ohledem na ochranu osobních údajů nepodalo. Ke změnám pak došlo i na Ministerstvu kultury. S Antonínem Staňkem skončilo i všech jeho jedenáct poradců. S řadou rádců se rozloučilo i Ministerstvo průmyslu a obchodu, kde dovládla Marta Nováková (za ANO).


 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tohle se chvilkařům líbit nebude. Šéf týdeníků je protáhl bahnem. Název nesedí, netransparentní úvazky...

17:38 Tohle se chvilkařům líbit nebude. Šéf týdeníků je protáhl bahnem. Název nesedí, netransparentní úvazky...

Dělá spolek Milion chvilek pro demokracii chybu, když vyráží do ulic kvůli Stanislavu Křečkovi? Publ…