Petice: Rasističtí Romové nás bijí. Vládo, konej

05.06.2013 12:06

Na petičním serveru Jednej.cz se shromažďují nejrůznější podpisové akce. Nejnovější inciativa bojuje proti rasismu, který podle autorů petice mají konat Romové na ostatních občanech České republiky. Petice, adresovaná vládě ČR, dosáhla již několika stovek podpisů.

Petice: Rasističtí Romové nás bijí. Vládo, konej
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

„Žádáme tímto vládu ČR, aby s okamžitou platností podnikla zásadní kroky, vedoucí  k ukončení rasismu, diskriminace, napadání, konané našimi romskými spoluobčany na našich osobách,“ vyzývá petice hned v úvodu. Důvodem této žádosti je stále rostoucí počet výhružek a psychického i fyzického násilí, jemuž musí lidé čelit. „Cítíme se nanejvýš ohroženi na vlastních životech, zdraví i majetku,“ píší autoři petice.

Text petice ZDE

Lidé jsou podle nich diskriminováni Romy, ale i úřady a státem, kteří jim vycházejí vstříc. Odmítají nadále trpět tyto útoky, újmy na zdraví i škody na majetku. „Odmítáme výhružky o podřezání našich dětí, zapalování našich domovů apod. Odmítáme si nechat rasisticky nadávat do 'bílych sviní' a nadále se nechat napadávat,“ protestují občané.

Žádají proto prostřednictvím vlády stát, aby začal tuto situaci, která se nadále zhoršuje, řešit a podnikl potřebná opatření v legislativě i v jejím vymáhání. „Žádáme po opakovaných recidivách i vyhoštění a odchod takto nepřizpůsobivých občanů z ČR,“ konkretizuje text petice požadavky. Pokud prý nejsou někteří spoluobčané schopni se většině přizpůsobit, nebo ji alespoň přestat vystavovat násilí, není prý jiné řešení.

„Bojíme se o životy a zdraví! Jednejte,“ končí s několika vykřičníky text petice, která byla publikována v pondělí 3. 6. Od té doby ji podepsalo do středečního poledne 568 lidí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tohle je nátlak Bruselu na české volby, paní Jourová?! Petr Žantovský se zhrozil nad slovy eurokomisařky

7:30 Tohle je nátlak Bruselu na české volby, paní Jourová?! Petr Žantovský se zhrozil nad slovy eurokomisařky

TÝDEN V MÉDIÍCH Pořádně vedle šlápla eurokomisařka Věra Jourová svým vyjádřením k volbám, které čeka…