Petice za přímou volbu má 50 000 podpisů. Zemanovci jásají

14.09.2011 14:17

Zemanovci už nasbírali 50 000 podpisů na petici pro přímou volbu prezidenta, hejtmanů, primátorů a starostů. Z význačných osobností podepsal petici i předseda poslanců TOP 09 Petr Gazdík.

Petice za přímou volbu má 50 000 podpisů. Zemanovci jásají
Foto: Hans Štembera
Popisek: Čestný předseda SPOZ Miloš Zeman
"Magická hranice, číslo, které se nám zdálo nedosažitelné. Dnes jsme ho překonali..." zveřejnila dnes na svých stránkách Strana práv občanů - zemanovci (SPOZ). Přes 50 000 lidí totiž podepsalo její petici za přímou volbu prezidenta, mimo jiné i Petr Gazdík, předseda poslanců TOP 09, a další poslanci z hnutí Starostové a nezávislí.

Dnes aktivisté ze SPOZ sháněli další podpisy v Olomouci a Přerově. Kampaň pak skončí ještě tento měsíc a v říjnu bude petice předána do sněmovny, jak tvrdí Miloš Zeman. Právě on o kandidatuře na post prezidenta uvažuje, pokud bude ovšem přímá volba.

Související: Gazdík podepsal Zemanovu petici za přímé volby

Posilování přímé demokracie má SPOZ ve svém politickém programu. Jen tak mohou prý občané svobodně a nezkresleně projevit vůli a svůj názor na politiky. Podobný bod mají v programu i Starostové a nezávislí, kteří do Parlamentu kandidovali spolu s TOP 09, proto prý petici podepsali.

SLEDUJEME téma přímá volba

Zeman za podpisy politiků už dříve chválil. Podle něj je petice rozděluje na ty, kteří se obávají, že by v přímé volbě hlas nedostali, a ty, kteří jsou natolik zdravě sebevědomí, že tuto obavu nemají.

Čtěte více:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pirátka Krausová napsala nevídaný mail o své kolegyni, který se neměl dostat mezi lidi: „Ať si políbí p*del, zas*aná pí*a…“

16:48 Pirátka Krausová napsala nevídaný mail o své kolegyni, který se neměl dostat mezi lidi: „Ať si políbí p*del, zas*aná pí*a…“

„Já s tímhle končím, ve straně plné kreténů, kteří mají větší slovo, než normální lidi, pracovat neb…