Petice za zachování aut na benzín a naftu míří do Sněmovny. Svobodní varují před zeleným šílenstvím

15.02.2025 7:07 | Monitoring

V úterý 18. února 2025 se bude v Poslanecké sněmovně projednávat petice za zachování možnosti vyrábět a prodávat automobily se spalovacími motory. Petice, kterou iniciovali Svobodní, získala přes 60 000 podpisů a reaguje na evropský zákaz prodeje nových vozů na benzín a naftu od roku 2035.

Petice za zachování aut na benzín a naftu míří do Sněmovny. Svobodní varují před zeleným šílenstvím
Foto: Repro YouTube
Popisek: Automobil Renault Clio s litrovým benzinovým motorem

Podle předsedy Svobodných Libora Vondráčka jde o zásadní zásah do svobodného trhu a práva lidí rozhodovat o tom, jaké auto chtějí používat. „Evropská unie chce občanům nařídit, čím mají jezdit. To je nepřijatelné. Každý by měl mít možnost si svobodně vybrat, jestli bude jezdit na benzín, naftu, elektřinu nebo třeba vodík. Povinný přechod na elektromobilitu znamená omezení svobod a likvidaci automobilového průmyslu v Evropě,“ uvedl Vondráček.

Petice má za cíl nejen otevřít diskusi o budoucnosti automobilismu v Česku, ale především vyvinout tlak na vládu, aby se postavila proti unijním regulacím. Svobodní dlouhodobě kritizují přehnané zásahy EU do ekonomiky a varují, že přechod na elektromobilitu povede ke zdražení automobilů a ohrožení pracovních míst v českém automobilovém průmyslu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…