Petice za zachování aut na benzín a naftu míří do Sněmovny. Svobodní varují před zeleným šílenstvím

15.02.2025 7:07 | Monitoring

V úterý 18. února 2025 se bude v Poslanecké sněmovně projednávat petice za zachování možnosti vyrábět a prodávat automobily se spalovacími motory. Petice, kterou iniciovali Svobodní, získala přes 60 000 podpisů a reaguje na evropský zákaz prodeje nových vozů na benzín a naftu od roku 2035.

Petice za zachování aut na benzín a naftu míří do Sněmovny. Svobodní varují před zeleným šílenstvím
Foto: Repro YouTube
Popisek: Automobil Renault Clio s litrovým benzinovým motorem

Podle předsedy Svobodných Libora Vondráčka jde o zásadní zásah do svobodného trhu a práva lidí rozhodovat o tom, jaké auto chtějí používat. „Evropská unie chce občanům nařídit, čím mají jezdit. To je nepřijatelné. Každý by měl mít možnost si svobodně vybrat, jestli bude jezdit na benzín, naftu, elektřinu nebo třeba vodík. Povinný přechod na elektromobilitu znamená omezení svobod a likvidaci automobilového průmyslu v Evropě,“ uvedl Vondráček.

Petice má za cíl nejen otevřít diskusi o budoucnosti automobilismu v Česku, ale především vyvinout tlak na vládu, aby se postavila proti unijním regulacím. Svobodní dlouhodobě kritizují přehnané zásahy EU do ekonomiky a varují, že přechod na elektromobilitu povede ke zdražení automobilů a ohrožení pracovních míst v českém automobilovém průmyslu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Karel Výborný

Komunisté

Myslíte, že SOCDEM pomůže se dostat Komunistům zpět do Sněmovny? Podle mě je to přesně naopak. A vás se ptám, proč myslíte, že řada voličů i dnes volí komunisty? Nemyslíte, že je to i vaší vinou, protože neumíte dělat sociální politiku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Za to jste mohli mít tři týdny dovolené.“ Ševčíkovo drsné VIDEO o penězích pro Ukrajince

14:58 „Za to jste mohli mít tři týdny dovolené.“ Ševčíkovo drsné VIDEO o penězích pro Ukrajince

Miroslav Ševčík i na dovolené řešil politiku. Vrátil se ke svému prohlášení z rozhovoru pro Parlamen…