Petr Bystroň: Le Penová hledala záminku. Žádná katastrofa, partnerů je dost

27.05.2024 14:45 | Zprávy

Zakladatelka francouzského Národní sdružení Marine Le Penová odmítá nadále působit v jedné europarlamentní frakci s německou Alternativou pro Německo (AfD). „Nestačí se jen distancovat,“ zatrhla povolební spolupráci s AfD po výrocích volebního lídra Maximiliana Kraha o jednotkách SS. Dle německého poslance a dvojky na kandidátce AfD Petra Bystroně rozhodnutí Le Penové „není žádná katastrofa“. „V konečném důsledku to může být ve prospěch nás všech,“ řekl pro ParlamentníListy.cz.

Petr Bystroň: Le Penová hledala záminku. Žádná katastrofa, partnerů je dost
Foto: Zuzana Bednářová
Popisek: Petr Bystroň

Le Penová pokračování spolupráce s německou Alternativou pro Německo (AfD) odmítla kvůli skandálům, které německou opoziční stranu provázejí. „AfD jde od provokace k provokaci… Nestačí se jen distancovat. Nastal čas, abychom se od tohoto hnutí jasně oddělili,“ prohlásila během minulého týdne v rozhovoru pro stanici Europe 1.

Její strana Národní sdružení, kterou Le Penová založila a v současnosti ji vede předseda strany a europoslanec Jordan Bardella, by podle těchto slov už nadále nechtěla působit společně v jedné europarlamentní frakci. Obě strany přitom byly společně až do minulého týdne ve skupině Identita a demokracie (ID), než z ní byla AfD vyloučena poté, co si vedení skupiny ID, v níž působí rovněž české SPD, tento krok odhlasovalo.

Návrh na vyloučení všech europoslanců AfD podal šéf frakce Marco Zanni a podpořila jej italská Liga, česká SPD Tomia Okamury, Národní sdružení Marine Le Penové nebo belgický Vlámský zájem.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radek Kotas

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Mír na Ukrajině

Paní Konečná, dobrý den. Jednak gratuluji ke zvolení. Vy opakovaně tvrdíte, že EU má nástroje, jak ukončit válku na Ukrajině. Zajímá mě jaké? Podle mě EU nezmůže nic. A ještě co si myslíte o podmínkách, které si klade Rusko, aby válku ukončilo? Chce nejen část území Ukrajiny, ale požaduje i to, aby ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Je, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusetirhonza , 27.05.2024 15:46:56
někdy problematické být zásadový. NSDAP, SS, Mussolini a fašizmus, to vše bylo postaveno teoreticky na stranu hanby. A teď si vezměme realitu všedního dne. Členové NSDAP mimo vybrané špičky postupně formovali "demokratický" Západ a to včetně USA a tito byli co? Byli součástí stejného zločinného systému? Co válečné zločiny Francie ve Vietnamu? Co veřejné pochody bývalých SS v Pobaltských republikách v současnosti? Co určité části branné moci v Ukrajině? Takže, koho lze jednoznačně soudit, když ani my to pořádně nevíme? Co kupříkladu dnešní poslankyně Válková a její "bonmot", že Češi za protektorátu se neměli až tak špatně, takže se měli bezva?

|  10 |  0

Další články z rubriky

„Na to se radši neptejte.“ Maminka oběti střelby na FF UK dostala před návštěvou u Petra Pavla instrukce

15:15 „Na to se radši neptejte.“ Maminka oběti střelby na FF UK dostala před návštěvou u Petra Pavla instrukce

V zájmu státu je držet rodiče obětí střelby na Filozofické fakulty UK oddělené. Zvlášť, když je jasn…