Petr Fiala a vlhké kalhotky. Můžeme vyhrát volby! plánuje šéf ODS

12.07.2019 21:19

Šéf ODS Petr Fiala byl hostem pořadu Epicentrum Blesk Zpráv. Podle jeho slov by Občanská demokratická strana mohla vyhrát nadcházející volby do Poslanecké sněmovny. Premiéra Andreje Babiše (ANO) Fiala označil za slabého premiéra, jenž by měl skončit.

Petr Fiala a vlhké kalhotky. Můžeme vyhrát volby! plánuje šéf ODS
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Fiala

Úvodem se Fiala vyjádřil k průtahům kolem odvolání ministra kultury Antonína Staňka. Prezident Miloš Zeman by měl jednat naprosto jednoznačně, míní Fiala. Důvodem je to, že prezident dle jeho názoru není odpovědný za výkon vlády. „Prezident zjevně nerespektuje Ústavu a ústavní tradice,“ uvedl Fiala. Premiér Andrej Babiš dle jeho slov má několik osobních problémů – střet zájmů či trestní stíhání. Z toho důvodu se pak vláda věnuje hlavně jemu, a ne věcem, které by se měly skutečně řešit.

Anketa

Vadilo by vám, kdyby Matteo Salvini tajně přijal peníze od Rusů?

4%
91%
hlasovalo: 10813 lidí

Fiala se domnívá, že on sám by byl silnějším premiérem – a podle svých slov také dělá vše pro to, aby mohl po volbách vládu sestavovat. „Pane Andreji Babiši, vy škodíte tímto způsobem ČR, nemáte zastávat funkci premiéra,“ podotkl také Fiala a zdůraznil, že premiér je ve střetu zájmů. Babiše pak také nazval jako prezidentova asistenta. „Jsme ve vážné politické situaci,“ řekl rázně Fiala.

„Chceme Českou republiku vyvést z babišovsko-zemanovského marasmu, v němž teď je,“ podotkl potom ještě ke svému cíli ve volbách.

Původní text ZDE.

Fiala se v Epicentru vyjádřil také ke slovům exministra vnitra Ivana Langera, že straně chybí „zvlhčovač kalhotek“. „ODS je dnes jednoznačně nejsilnější pravicovou stranou, nejsilnější opoziční stranou,“ míní Fiala. A neobává se ani odchodu voličů ze strany do hnutí Václava Klause mladšího Trikolóra, které založil po vyhazovu od občanských demokratů.

Závěrem se pak Fiala vyjádřil také k přímé volbě prezidenta, o níž by rád diskutoval, či k EET. To by totiž nejraději zrušil. „Náš slib, že EET zrušíme, až přijdeme do vlády, platí. Ničemu to nepomohlo,“ uzavřel Fiala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti a vyvlastňování bytů. Poslanec dal průchod upřímnosti a koaliční partner zuří

23:32 Piráti a vyvlastňování bytů. Poslanec dal průchod upřímnosti a koaliční partner zuří

Novou debatu o postoji Pirátské strany k vyvlastňování, které se strana snaží vytrvale dementovat, s…