Petr Fiala bude dnes nejspíš znovu zvolen předsedou ODS

16. 1. 2016 6:09

Vedení opoziční ODS bude dnes na kongresu v Ostravě po dvou letech obhajovat mandát. Jediným kandidátem na předsedu je současný šéf strany Petr Fiala, nominaci získal ve všech krajích. Od delegátů chce získat silný mandát pro vedení občanských demokratů do krajských, senátních a sněmovních voleb. Stranu převzal po drtivé prohře kdysi nejsilnější vládní strany ve sněmovních volbách roku 2013.

Petr Fiala bude dnes nejspíš znovu zvolen předsedou ODS
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ODS Petr Fiala

Zatímco Fiala nebude mít v Ostravě ve volbě konkurenta, mezi místopředsedy by se mohly objevit nové tváře. Tři nominace na prvního místopředsedu získal dosavadní statutární zástupce předsedy a europoslanec Jan Zahradil, po dvou dosavadní místopředsedové - poslanec Martin Kupka a senátor Miloš Vystrčil. Praha nominovala radní druhého městského obvodu Alexandru Udženiju. Křesla dalších místopředsedů budou obhajovat europoslanec Evžen Tošenovský a poslanec Martin Novotný. Nově získali nominaci krajů také poslanec Adolf Beznoska a starostka Obrnic na Mostecku Drahomíra Miklošová.

Kongres se ponese v duchu příprav na nadcházející dva volební roky. Dnes delegáti zvolí vedení, v neděli budou mít prostor pro diskusi.

Strana má nyní zhruba 14.800 členů, což je méně než polovinu ve srovnání s rokem 2010, a ve sněmovně 16 křesel. Průzkumy preferencí jí dávají naději na setrvání ve Sněmovně, v případných volbách by nyní získala zhruba 8,5 procenta.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veřejnoprávní redaktor rozpálil fanoušky Ester Ledecké do běla. A pokračuje v kritice i po jejím olympijském zlatu

18:11 Veřejnoprávní redaktor rozpálil fanoušky Ester Ledecké do běla. A pokračuje v kritice i po jejím olympijském zlatu

Redaktora z ČRo Miroslava Bureše stále rozčiluje to, že česká reprezentantka ve snowboardu a v alpsk…