Petr Fiala obhájil mandát předsedy ODS. Drtivě. Svým spolustraníkům dal slib

13.01.2018 13:22 | Zprávy

Petr Fiala obhájil post předsedy ODS. Drtivě. Získal 451 hlasů delegátů ze 483 platných. Slíbil, že udělá vše pro to, aby strana dál posilovala. Informoval o tom server iRozhlas.cz.

Petr Fiala obhájil mandát předsedy ODS. Drtivě. Svým spolustraníkům dal slib
Foto: Jonáš Kříž
Popisek: Předseda ODS Petr Fiala

„Chci usilovat o další růst ODS, o upevňování její pozice lídra pravice a prosazování programových návrhů. Čekají nás senátní a komunální volby, kde budeme také usilovat o nárůst volebních zisků. Nejspíše za čtyři roky jsou tu opět parlamentní volby,“ řekl delegátům Fiala. Čas ukáže, zda se mu to podaří. Už fakt, že kongres ODS probíhá ve stínu prvního kola prezidentských voleb, nemluví hned na počátku nového mandátu v jeho prospěch. Voliči věnují pozornost spíše prezidentským kandidátům.

Post první místopředsedkyně ODS hodlá obhájit Alexandra Udženija, pražská komunální politička, která se chce soustředit na úspěch strany v podzimních komunálních volbách. Komentátor Českého rozhlasu Thomas Kulidakis k tomu dodal, že o výsledku v komunálních volbách rozhoduje spíš viditelnost jednotlivých osobností než stranická značka.

O pozornost se na sjezdu hlásí také středočeský politik a nově zvolený poslanec ODS Petr Kupka, který se prý chce postarat o to, aby byla strana víc vidět ve Sněmovně. Chce posazovat zákony ve prospěch občanů této země. Hodlá omezovat byrokracii, zjednodušovat daňový systém a tak podobně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Klára Kocmanová byl položen dotaz

Kocmanová (Piráti): Peníze z trestné činnosti mají pomáhat obětem, ne mizet ve státní kase

Kam přesně ty peníze mizí? A uznáváte tedy, že stát je špatný hospodář? Protože mě to tak často přijde. Platíme daně a ne malé, a přesto tu pak nejsou peníze na pomoc potřebným nebo třeba na platy ve státní správě, na stavbu kvalitních silnic atd. atd.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

V Děčíně tlačili do dětí transgender. A přišlo se na to. Je zle

4:44 V Děčíně tlačili do dětí transgender. A přišlo se na to. Je zle

Mají mít města a rodiče právo kontrolovat, co se učí ve školách? Tuto otázku budou řešit v Děčíně, k…