Petr Hampl hledá nového Reagana. A už prý tuší, kdo to bude

21. 6. 2015 10:09

Nad tím, že v České republice je skutečná opozice rozdrobená, si v článku na serveru Prvnízprávy.cz stýská sociolog a člen Svobodných Petr Hampl. Poukazuje na to, že skoro každý, kdo chce něco změnit, založí vlastní stranu či hnutí, pak začne bojovat proti „konkurentům“ se stejným programem. „A jediným výsledkem je spousta vynaložené energie a arogantní vládnoucí elita vychutnávající si národ neschopný se domluvit,“ píše Hampl.

Petr Hampl hledá nového Reagana. A už prý tuší, kdo to bude
Foto: Ivan Dostál
Popisek: PhDr. Petr Hampl na besedě ve Valašském Meziříčí

Podle něj proto zoufale potřebujeme osobnost, jakou byl Václav Klaus. Ten se jasně postavil na odpor havlistům. Nebo také osobnost, jakou byl Miloš Zeman. Ten se zase jasně postavil na odpor klausovcům.

 

„Tedy člověka, kterému bude víc záležet na prosazení nějaké myšlenky než na vlastní kariéře. Člověka, který nebude hrát jen na sebe, ale dá prostor i jiným. Člověka, který se nerozbrečí, když dostane ránu nebo když o něm v novinách napíšou, že je fašista. Člověka, který bude mít odvahu a půjde naplno i do konfliktů, jež vypadají ztracené. Člověka, který v tom všem dokáže používat mozek,“ vyjmenoval Hampl vlastnosti, které by takový politik měl mít.

Jak dodal, takový člověk by měl být natolik charismatický, aby se kolem něj shlukly tisíce lidí. „Zkrátka hledáme nového Reagana,“ dodal Hampl s tím, že jej napadají jeden či dva lidé, kteří by takovou roli mohli sehrát. Problém prý je ale v tom, že to o sobě nevědí.

Celý text je ZDE


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesor Knížák udeřil: Opět se dostala ke slovu ta část národa, která posloužila totalitnímu režimu. Stačí jí Gott a jeho cukerinový kýč...

17:33 Profesor Knížák udeřil: Opět se dostala ke slovu ta část národa, která posloužila totalitnímu režimu. Stačí jí Gott a jeho cukerinový kýč...

Exředitel Národní galerie Milan Knížák se ve svém komentáři zamyslel nad úmrtím Karla Gotta; dění ko…