Petr Hampl udeřil na církevní funkcionáře. Kvůli penězům zradili i víru a podporují islamisty

08.11.2015 16:04

Sociolog Petr Hampl vysvětluje, proč část křesťanských církevních kruhů údajně podporuje islamizaci Evropy. Vysvětlení je prý relativně snadné. Za vším prý musíme hledat peníze. Do budoucna Hampl všem lidem doporučuje, aby všemožná prohlášení z řad církevních hodnostářů brali s rezervou.

Petr Hampl udeřil na církevní funkcionáře. Kvůli penězům zradili i víru a podporují islamisty
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Sociolog Petr Hampl.

Mnohé české občany může překvapit, že nemalý počet českých církevních hodnostářů vítá příchod uprchlíků, čímž vlastně přispívají k islamizaci Evropy. Současně stejní církevní hodnostáři neudělali právě mnoho pro záchranu křesťanských menšin na Blízkém východě. Zdá se to velmi paradoxní.  

„Ale vysvětlení je jednoduché. Třídní konflikt prochází i církvemi. Na jedné straně funkcionáři a intelektuálové žijící ze státních rozpočtů, dotací a nejrůznějších fondů, na straně druhé řadoví věřící z místních farností a sborů. V církvích není zvykem vést otevřené spory, to už lidé spíš znechuceně odcházejí nebo se tváří, že nic nevidí, poznamenal Hampl na sociální síti Facebook.

Vzhledem k těmto finančním zájmům prý nemáme brát církevní hodnostáře vážně. Obdobná rada prý platí i pro premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) a ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka z téže strany.

Hampl doslova napsal:

Naprosto chápu údiv obránců západní civilizace z podivného postoje křesťanských církví. Snadnost, s jakou hodili přes palubu své bratry v islámských zemích a s jakou církevní hodnostáři podporují islamizaci vlastních zemí (s vědomím všech dopadů na řadové křesťany), je opravdu až šokující.

Ale vysvětlení je jednoduché. Třídní konflikt prochází i církvemi. Na jedné straně funkcionáři a intelektuálové žijící ze státních rozpočtů, dotací a nejrůznějších fondů, na straně druhé řadoví věřící z místních farností a sborů. V církvích není zvykem vést otevřené spory, to už lidé spíš znechuceně odcházejí nebo se tváří, že nic nevidí.

Takže až zase uvidíte nějaké šťavnaté prohlášení církevních funkcionářů, neberte to příliš vážně. Obyvatele českých zemí taky nemůžeme soudit podle Sobotky a Zaorálka.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jestřábi jedou umělou kampaň proti Rusku. Václav Klaus neviděl žádné důkazy. A nakonec se vysmál čínobijci Topolánkovi

15:57 Jestřábi jedou umělou kampaň proti Rusku. Václav Klaus neviděl žádné důkazy. A nakonec se vysmál čínobijci Topolánkovi

Moderátor internetové televize XTV oznámil start dvanáctého rozhovoru s Václavem Klausem. A druhý če…