Petr Nečas vyprávěl, jak se setkal s Putinem. Tehdy působil racionálně, teď už ne

01.05.2022 8:22

Bývalý předseda vlády Petr Nečas v televizi CNN Prima News vzpomínal na osobní setkání s ruským prezidentem Vladimírem Putinem. Tehdy jej vnímal jako velmi rozumného člověka; dnes, v souvislosti s ruskou agresí na Ukrajině, ale zcela změnil názor.

Petr Nečas vyprávěl, jak se setkal s Putinem. Tehdy působil racionálně, teď už ne
Foto: Blue TV
Popisek: Petr Nečas

S Vladimirem Putinem se Petr Nečas osobně setkal před devíti lety v květnu v roce 2013. Tehdy ruský prezident uvedl, že Rusko pokládá Českou republiku za tradičního partnera a spolupráci s ní přikládá velký důraz. Český premiér Nečas označil Rusko za strategického hospodářského partnera.

Dříve Nečas vnímal Putina jako člověka, který ví, co chce, a uvažuje s chladnou hlavou. „Působil jako racionální, pragmaticky uvažující člověk, který má na prvním místě svou představu o ruských zájmech a ruských prioritách. To byl ale Vladimír Putin v roce 2013,“ zmínil.

Ale nyní na něj Nečas, dle svých slov, změnil radikálně pohled: „To, co začal dělat od 24. února letošního roku a co začal říkat ve svých projevech, se jakékoliv racionalitě naprosto vymyká,“ zmínil s tím, že netuší, proč se Putin změnil. „Nejsem znalec osobnosti Putina a nechci se pouštět do laciných spekulací,“ podotkl.

K narovnání vztahu s Ruskem po ataku na Ukrajinu: „Za sebe mohu říct, že po tom, co Rusko spáchalo za poslední měsíce, si nedovedu normalizaci vztahů představit,“ doplnil Nečas.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Proč vaše vláda postupuje tak nespravedlivě?

Proč, když se navyšují nějaké příspěvky – ať už na péči nebo třeba rodičovská, tak ne pro všechny, kterých se týká? Ještě ke všemu je navyšujete dost málo. A proč se nenavyšuje příspěvek i pro ty, co o potřebné pečují? A co platy v sociálních službách? Kdy ty budou adekvátní práci, kterou sociální p...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

A kdo tu zažil nenávist? Překlad do ukrajinštiny, pak les rukou. Trochu jiná Rakušanova debata

23:24 A kdo tu zažil nenávist? Překlad do ukrajinštiny, pak les rukou. Trochu jiná Rakušanova debata

Po několika debatách na různých místech v republice se ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rozhodl svo…