Petr Nečas vyprávěl, jak se setkal s Putinem. Tehdy působil racionálně, teď už ne

01.05.2022 8:22

Bývalý předseda vlády Petr Nečas v televizi CNN Prima News vzpomínal na osobní setkání s ruským prezidentem Vladimírem Putinem. Tehdy jej vnímal jako velmi rozumného člověka; dnes, v souvislosti s ruskou agresí na Ukrajině, ale zcela změnil názor.

Petr Nečas vyprávěl, jak se setkal s Putinem. Tehdy působil racionálně, teď už ne
Foto: Blue TV
Popisek: Petr Nečas

S Vladimirem Putinem se Petr Nečas osobně setkal před devíti lety v květnu v roce 2013. Tehdy ruský prezident uvedl, že Rusko pokládá Českou republiku za tradičního partnera a spolupráci s ní přikládá velký důraz. Český premiér Nečas označil Rusko za strategického hospodářského partnera.

Dříve Nečas vnímal Putina jako člověka, který ví, co chce, a uvažuje s chladnou hlavou. „Působil jako racionální, pragmaticky uvažující člověk, který má na prvním místě svou představu o ruských zájmech a ruských prioritách. To byl ale Vladimír Putin v roce 2013,“ zmínil.

Ale nyní na něj Nečas, dle svých slov, změnil radikálně pohled: „To, co začal dělat od 24. února letošního roku a co začal říkat ve svých projevech, se jakékoliv racionalitě naprosto vymyká,“ zmínil s tím, že netuší, proč se Putin změnil. „Nejsem znalec osobnosti Putina a nechci se pouštět do laciných spekulací,“ podotkl.

K narovnání vztahu s Ruskem po ataku na Ukrajinu: „Za sebe mohu říct, že po tom, co Rusko spáchalo za poslední měsíce, si nedovedu normalizaci vztahů představit,“ doplnil Nečas.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Věříte v mír?

Dobrý den, jak vidíte šance, že Rusko a Ukrajina se dohodnou na míru? Přijde mi, že se konflit neustále eskaluje a o mírových jednání už neslyšíme ani je nikdo neinicuje. Ano, jednat a věřit v dohodu s diktátorem asi lze jen obtížně, ale pokud k tomu nedojede, tak jak jinak tomůže skončit, než že Pu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dostali přes tlamu. Ježibabice... Fanoušci pětikoalice si užívali vítězství. A pak rána: Lidi nevolili, zrušit Senát!

21:31 Dostali přes tlamu. Ježibabice... Fanoušci pětikoalice si užívali vítězství. A pak rána: Lidi nevolili, zrušit Senát!

Většina komentátorů a politiků se shoduje, že na celkové výsledky letošních voleb nebudou expremiér …