Petr Uhl se vysmál Centru proti terorismu. Připomněl, kdo všechno byl v minulosti prohlašován za teroristu

25.01.2017 22:03

Levicový lidskoprávní aktivista Petr Uhl si posvítil na Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD). V textu pro Deník Referendum Uhl prohlašuje, že jde o centrum nebezpečné, a zevrubně vysvětluje proč. Největší riziko Centra proti terorismu a hybridním hrozbám tkví v tom, že se lidem vplíží do hlav strach.

Petr Uhl se vysmál Centru proti terorismu. Připomněl, kdo všechno byl v minulosti prohlašován za teroristu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Uhl

„Teroristy se tradičně vzájemně označují strany snad všech ozbrojených konfliktů celého světa: před lety čečenského, nyní ukrajinského, turecko-kurdského, kolumbijského, libyjského, egyptského, jemenského, syrského. A hybridní válkou označují přece česká (a západoevropská) média politiku Putinova Ruska. Hybridní hrozba je pojem nové studené války, v níž si česká politická reprezentace vybrala jednoznačného a bezpodmínečného spojence, a to USA a jimi ovládané NATO,“ napsal Uhl.

Připomněl také komunistickou cenzorskou tradici. I komunisté potlačovali pluralitu názorů skrze Hlavní správu tiskového dohledu a tento úřad měl prý jednu věc s Centrem proti terorismu a hybridním hrozbám společnou. Nefunguje podle žádného konkrétního právního předpisu. Právní předpisy přitom už dnes postihují šíření nenávisti, rasové útoky a podobné jevy. Centrum tedy v podstatě nepotřebujeme. Možná i to je důvod, proč není zakotveno v zákonech.

Celý komentář najdete zde.

„Právním předpisem není centrum upraveno zřejmě proto, aby se nenašel žádný hnidopich, který by třeba prostřednictvím obecného soudu navrhl soudu ústavnímu, aby takový zjevný útok na demokratický právní stát zrušil,“ doplnil Uhl.

Největší slabinou centra ovšem je, že povede lidi k autocenzuře. Občané budou přemýšlet, zda mohou to či ono napsat, aby je nový úřad nepopotahoval. A to je podle Uhla nepřijatelné. Pokud by totiž přece jen psali něco protizákonného, nechť na ně dopadne kladívko soudní spravedlnosti.

„Bezuzdné štvaní na internetu a šíření nenávisti je ovšem skutečný problém, jistě větší než dezinformace ve prospěch ‚cizí moci‘ – rozumí se Kremlu, a ne Bílého domu,“ uzavřel aktivista.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Merkelová opět provolávala, jak je třeba trestat země, které nepřijmou uprchlíky. A polský ministr se už neudržel

9:45 Merkelová opět provolávala, jak je třeba trestat země, které nepřijmou uprchlíky. A polský ministr se už neudržel

V příštích týdnech bude v Bruselu dominovat téma pro období po roce 2020. Že budou diskuze skutečně …