Petra Procházková odhaluje. Podívejte se, na jaké tábory prý posílají Rusové své děti

24. 6. 2017 12:55

Dětské letní tábory s patriotickým programem. Na ně se zaměřila ve svém textu pro Lidové noviny Petra Procházková. Hlavní náplní těchto táborů jsou podle ní charakter, odpovědnost, disciplína. A zájem o tábory, jež se nazývají mimo jiné „Útok na anektovaný Krym“, „Junarmějec“ nebo „Forpost“, je prý obrovský.

Petra Procházková odhaluje. Podívejte se, na jaké tábory prý posílají Rusové své děti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Ruska
reklama

Nabroušený nůž i křížek na krk pak podle Procházkové patří do zabaleného zavazadla, které si dítě na tábor odváží. Na místě pak dostane samopal. „Uděláme vám z dítěte opravdového chlapa,“ nabízí organizátoři. Tábory orientované na zvýšení vlasteneckého potenciálu ruských dětí spojují brannou výchovu obohacenou o armádní dril, pravoslaví a ruské tradice. Jednotlivé tábory pak nabízejí různé specializace – vybudování krytu, rozhánění neposlušného davu, rytí zákopů i střílení z laserových zbraní. 

Vlastenectví se však v Rusku piluje po celý rok a podle výsledků průzkumu to přináší výsledky. Ještě před 11 lety se za patriota prohlásilo 56 procent Rusů, letos již 78. V rozpočtu Ruska je pak dokonce podkapitola určená na provádění akcí napomáhajících vlastenecké výchově občanů Ruské federace. Je v ní na rok půl miliardy rublů. Další projekty jsou pak hrazeny z jiných zdrojů, 837 milionů rublů se pak zaplatí každoročně za výchovu patriotů jednotlivé oblasti. Ve školách se pak leckde otevírají specializované třídy, v nichž jsou připravováni budoucí bachaři. 

Nedaleko Moskvy pak bylo dokonce vybudováno centrum s názvem Patriot, které mělo denně navštívit 20 tisíc lidí. To však nikdy nenastalo. Místo toho, jak píše Procházková, se zde odehrálo v zimě představení „útok na Reichstag“. Děti se učily dobývat Říšský sněm v Berlíně.

Existuje pak také vojensko-patriotický klub „Rezerv“, který měl základnu v mateřské školce. „Ředitelka mateřské školky slíbila, že s dětmi provede podle instrukcí malé vojenské cvičení a naučí je pochodovat,“ popsala Procházková, jak to chodí.

Dětská armáda má podle ministra obrany Sergeje Šojgua přes 100 tisíc členů, je dokonce vybavena vojenskou technikou a polní kuchyní. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Útoky z 11. září: Někdo v USA podivně kšeftoval, říká Jan Schneider. Vážná podezření

13:01 Útoky z 11. září: Někdo v USA podivně kšeftoval, říká Jan Schneider. Vážná podezření

Tématem rozhovoru Martiny Kociánové s bezpečnostním analytikem Janem Schneiderem byly dezinformace. …